od 18 do 24.09.2023

wrz 16, 2023 | Intencje mszalne

PONIEDZIAŁEK – 18.09 – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

17.00: + Mieczysława Machurę – od syna Dariusza i synowej Beaty Machura

+ Helenę Kłósek – od Emilii i Ryszarda Machurów

+ Stefana Kłósek – od chrześnicy Zofii Lebiockiej z rodziną

+ Krystynę Popczyk – od Anny Wojdak z mężem

+ Kazimierę Sierka – – od Jolanty Sierka

17.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od kuzyna Stanisława Wróbla z rodziną, Czesława Wróbel z rodziną, kuzynów z Pcimia, kuzynki Marty Wróbel z rodziną

WTOREK – 19.09

7.00: + Jana Surmę (zbiorowa) – od Bożeny Matan, od Zenona Nowak z rodziną, od Wiesławy i Zdzisława Sarnik z rodziną, od Teresy Lachór z rodziną, od Rafała i Marioli Merta, od Mariana i Małgorzaty Nowak z rodziną, od Wandy i Mieczysława Urbańczyków z rodziną, od Krzysztofa i Henryki Wiktorowicz, od Krystyny i Mariana Kułach z Leśniaków, od Wioli i Jacka Machura ze Słowika, od Bożeny i Zdzisława Kijanka i Stanisławy Machura, od Danuty i Ireneusza Balińskich, od Piotra i Anety Furtacz, od Małgorzaty Maniurskiej, od Kasi i Marka Gocyła, od Basi i Adriana Mzyk z dziećmi, od Barbary i Mariana Merta z rodziną, od kolegi Stanisława Łabuś z Piwonii, Agnieszki i Marcina Machura z rodziną, od Stanisława Paskudzkiego z rodziną, od Andrzeja Klamy z rodziną, od Rafała Klamy z rodziną, od Marcina Machury Firmy POL-MACH-TRANS z ul. Przyszłości z rodziną, od Jasi i Marka Maciantych z rodziną, od Ireny Machura z rodziną ze Słowika, od Iwony i Krzysztofa Nowaków z rodziną ze Słowika

7.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od Krystyny i Karoliny, Zofii i Grzegorza Fijałkowskich z rodziną z Pomorza, cioci Zofii z Pcimia, rodziny Brzana z Kojszówki

ŚRODA – 20.09 – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA KIM TAEGON, PAWŁA CHONG HASANG I TOWARZYSZY

17.00: + Jana Matana – od siostry Bogusławy z rodziną

+ Henryka Gnacika – od Jana Elżbiety Dariusza i Ewy Machura

+ Mirosława Garczyka – od swatów Wiesława i Marii Nowak

+ Wandę Szatan – od rodziny Masłyków

+ Stanisława Machurę – od sąsiada Andrzeja Myrty z rodziną

17.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od koleżanek i kolegów z byłej Straży Miejskiej w Porębie,  Lilii i Marka z rodziną, Katarzyny i Łukasza Lis z dziećmi, rodziny Nosidlaków

CZWARTEK – 21.09 – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA

7.00: + Elżbietę Zenderowską  (zbiorowa) – od Anny Bijak z synami, od Anny Kowalczyk z córkami, od sąsiadów Wiesławy i Antoniego Merta z rodziną, od Jolanty i Andrzeja Gębków z córką, od Anny i Wacława Sierka z rodziną, od Aleksandry Łysek z rodziną, od Alicji Karcz, od Kazimiery i Henryka Machura z rodziną, od Małgorzaty i Krzysztofa Zenderowskich z rodziną, od sąsiadów Kaimów, od Jolanty Pawełczyk, od Małgorzaty i Marcina Nowak z rodziną, od rodziny Woźniczków ze Słowika, od Krystyny Fornalczyk, od Janiny i Stanisława Fornalczyk z rodziną, od Beaty Zimońskiej z synem Fabianem, od Lucyny Ptaś ze Słowika, od Wiesławy i Marka Przewoźnych z rodziną, od Doroty i Jacka Garczyków z rodziną ze Słowika, od Ireny Machura ze Słowika, od Oli i Mariusza Machurów z córką ze Słowika

7.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od Pauliny i Michała Ziemba z dziećmi, Ewy i Piotra Pęcek z dziećmi, Kingi i Grzegorza Polanik z córką, Marka Andrzeja Marysi i Sławka z rodzinami

PIĄTEK – 22.09

17.00: + Grzegorza Merta – od Jadwigi i Włodzimierza Cicheckich

+ Jacka Machurę – od wychowawcy, rodziców i dzieci z grupy przedszkolnej w Starej Hucie

+ Dariusza Katryniak – od chrześniaka Michała Sobota z żoną i dziećmi

+ Stanisławę Machura – od Zeni z synem Sylwkiem

+ Mateusza Czarneckiego – od Marii Stanisława i Rafała Dworak z Niwek

17.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od rodziny Pęcków, rodziny Strączek, Społeczności ZSP w Żelisławicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelisławicach

SOBOTA – 23.09 – WSPOMNIENIE ŚW. PIO Z PIETRELCINY

7.00: + Mirosława Lachór w 1 rocz. śmierci, Bernarda Władysława Emila Lachór, – od córki i żony

7.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od kolegi Artura Jęderko z żoną i dziećmi, Iwony i Damiana Boroń, Joanny i Przemysława Grabiec, Jolanta i Adama Maślanków

14.00: Ślub: Kamili Żyszkowskiej i Michała Witkowskiego

15.00: Ślub: Aleksandry Garczyk i Przemysława Wrześniak

NIEDZIELA – 24.09 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, rok A

9.00: + Jana Szymańskiego oraz + Marcina Masłykę (greg.) – od Grupy Zaopatrzenia Skawińskiej Pielgrzymki do Częstochowy, kolegów i koleżanek ze Starostwa Powiatowego w Będzinie, Fundacji „Kropla Szczęścia”

11.00: Za Parafian oraz o zdrowie, dary Ducha Świętego i potrzebne łaski na progu dojrzałości dla Nikoli Jaworskiej w 18 rocz. urodzin – rodziców i siostry

16.00: + Helenę Jana Adama Dyrka, Marka Machurę i zmarłych z rodziny oraz + Leopolda Gocyła, Krystynę Mariana Gocyła, Annę Franciszka Knapik, Stanisławę Machura

od 24.09 do 01.10.2023

PONIEDZIAŁEK – 25.09 17.00: + Natalię Bereza – od Gabriela Szopińskiego z Krystyną + Karolinę Machura – od Krystyny Machura z rodziną + Mirosława Lachór – od Marii Machura z Leśniaków + Jana Surmę – od współpracowników syna Grzegorza z Firmy NOWPOL + Stanisława Myrtę...

od 11 do 17.09.2023

PONIEDZIAŁEK – 11.09 17.00: + Jana Matana – od siostry Jadwigi z mężem + Henryka Gnacika – od Renaty Dorobisz + Stanisława Myrtę od Barbary i Antoniego Bochenek z rodziną + Elżbietę Zenderowską – od Bogumiły i Czesława Gajos + Karolinę Machura – od Danuty...

od 04 do 10.09.2023

PONIEDZIAŁEK – 04.09 7.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od Pauliny i Pawła Graczykowskich z córką, Gabrieli i Michała Sobotów z dziećmi, Ireneusza Gala z rodziną, Krystiana i Malwiny Gala z synami, Małgorzaty i Rafała Gala z synami 8.00: W intencji uczniów,...

od 28.08 do 03.09.2023

PONIEDZIAŁEK – 28.08 – WSPOMNIENIE ŚW. AUGUSTYNA 17.00: + Stanisława Myrtę – od Anny i Władysława Bochenek + Elżbietę Zenderowską – od chrześnicy  Kariny z mężem i córkami + Helenę Kłósek – od bratowej Krystyny Łaszczyca oraz Wiesławy i Wiesława Szczypa z rodziną...

od 21 do 27.08.2023

PONIEDZIAŁEK – 21.08 – WSPONIENIE ŚW. PIUSA X 17.00: 1) + Kazimierza Myrta – od kuzyna Alfreda Nowak + Natalię Bereza – od chrzestnej Małgorzaty Machelskiej z rodziną + Zofię Tokarską – od Marzanny Socha – Śmiałkowskiej z Jackiem 2) + Jacka Machurę – od Klaudii i...

od 14 do 20.08.2023

PONIEDZIAŁEK – 14.08 – WSPOMNIENIE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO 17.00: 1) + Urszulę w 3 rocz. śmierci i Franciszka Wyszyńskich, zmarłych z rodziny Wyszyńskich i Borków 2) + Antoninę Ignacego Merta, Marię Józefa Nowak, Walentego Machura, Genowefę Andrzeja...

od 7 do 13.08.2023

PONIEDZIAŁEK – 07.08 17.00: 1) + Karolinę Machura – od wujka Czesława Bańskiego z żoną + Kazimierę Sierka – od Zofii Machura z Pińczyc + Krystynę Popczyk – od Wandy Bochenek z rodziną 2) + Adama Las – od rodziny Pawlik i Anety Bryła córką Mają + Stefana Kłósek – od...

od 31.07 do 06.08.2023

PONIEDZIAŁEK – 31.07 – WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO Z LOYOLI 17.00: + Ewę Merta – od chrześniaka Krzysztofa Merty z żoną + Stanisławę Machura – od synowej Krysi i wnuczki Marceliny + Jana Surmę – od chrześnicy Marzeny z rodziną + Mirosława Lachór – od Urszuli Klama z...

od 24 do 30.07.2023

PONIEDZIAŁEK – 24.07 17.00: + Jakuba Madej z racji imienin – od rodziców, rodzeństwa i babci oraz + Stanisława Las, Zofii Józefa Madej WTOREK – 25.07 – ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA APOSTOŁA 7.00: + Henryka Gnacika (zbiorowa) – od Wiesławy i Marka Przewoźny z córką, od Grażyny i...

od 17 do 23.07.2023

PONIEDZIAŁEK – 17.07 17.00: + Grzegorza Merta – od brata Mariana z żoną Alicją i rodziną + Natalię Bereza – od kuzynów Adasia i Julka + Mirosława Garczyka – od szwagierki Henryki i Adama Grabiś + Stefana Graj – od Jolanty i Adama Wawrzyńczak z Ogrodzieńca + Irenę...