od 18 do 24.09.2023

wrz 16, 2023 | Intencje mszalne

PONIEDZIAŁEK – 18.09 – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

17.00: + Mieczysława Machurę – od syna Dariusza i synowej Beaty Machura

+ Helenę Kłósek – od Emilii i Ryszarda Machurów

+ Stefana Kłósek – od chrześnicy Zofii Lebiockiej z rodziną

+ Krystynę Popczyk – od Anny Wojdak z mężem

+ Kazimierę Sierka – – od Jolanty Sierka

17.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od kuzyna Stanisława Wróbla z rodziną, Czesława Wróbel z rodziną, kuzynów z Pcimia, kuzynki Marty Wróbel z rodziną

WTOREK – 19.09

7.00: + Jana Surmę (zbiorowa) – od Bożeny Matan, od Zenona Nowak z rodziną, od Wiesławy i Zdzisława Sarnik z rodziną, od Teresy Lachór z rodziną, od Rafała i Marioli Merta, od Mariana i Małgorzaty Nowak z rodziną, od Wandy i Mieczysława Urbańczyków z rodziną, od Krzysztofa i Henryki Wiktorowicz, od Krystyny i Mariana Kułach z Leśniaków, od Wioli i Jacka Machura ze Słowika, od Bożeny i Zdzisława Kijanka i Stanisławy Machura, od Danuty i Ireneusza Balińskich, od Piotra i Anety Furtacz, od Małgorzaty Maniurskiej, od Kasi i Marka Gocyła, od Basi i Adriana Mzyk z dziećmi, od Barbary i Mariana Merta z rodziną, od kolegi Stanisława Łabuś z Piwonii, Agnieszki i Marcina Machura z rodziną, od Stanisława Paskudzkiego z rodziną, od Andrzeja Klamy z rodziną, od Rafała Klamy z rodziną, od Marcina Machury Firmy POL-MACH-TRANS z ul. Przyszłości z rodziną, od Jasi i Marka Maciantych z rodziną, od Ireny Machura z rodziną ze Słowika, od Iwony i Krzysztofa Nowaków z rodziną ze Słowika

7.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od Krystyny i Karoliny, Zofii i Grzegorza Fijałkowskich z rodziną z Pomorza, cioci Zofii z Pcimia, rodziny Brzana z Kojszówki

ŚRODA – 20.09 – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA KIM TAEGON, PAWŁA CHONG HASANG I TOWARZYSZY

17.00: + Jana Matana – od siostry Bogusławy z rodziną

+ Henryka Gnacika – od Jana Elżbiety Dariusza i Ewy Machura

+ Mirosława Garczyka – od swatów Wiesława i Marii Nowak

+ Wandę Szatan – od rodziny Masłyków

+ Stanisława Machurę – od sąsiada Andrzeja Myrty z rodziną

17.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od koleżanek i kolegów z byłej Straży Miejskiej w Porębie,  Lilii i Marka z rodziną, Katarzyny i Łukasza Lis z dziećmi, rodziny Nosidlaków

CZWARTEK – 21.09 – ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA

7.00: + Elżbietę Zenderowską  (zbiorowa) – od Anny Bijak z synami, od Anny Kowalczyk z córkami, od sąsiadów Wiesławy i Antoniego Merta z rodziną, od Jolanty i Andrzeja Gębków z córką, od Anny i Wacława Sierka z rodziną, od Aleksandry Łysek z rodziną, od Alicji Karcz, od Kazimiery i Henryka Machura z rodziną, od Małgorzaty i Krzysztofa Zenderowskich z rodziną, od sąsiadów Kaimów, od Jolanty Pawełczyk, od Małgorzaty i Marcina Nowak z rodziną, od rodziny Woźniczków ze Słowika, od Krystyny Fornalczyk, od Janiny i Stanisława Fornalczyk z rodziną, od Beaty Zimońskiej z synem Fabianem, od Lucyny Ptaś ze Słowika, od Wiesławy i Marka Przewoźnych z rodziną, od Doroty i Jacka Garczyków z rodziną ze Słowika, od Ireny Machura ze Słowika, od Oli i Mariusza Machurów z córką ze Słowika

7.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od Pauliny i Michała Ziemba z dziećmi, Ewy i Piotra Pęcek z dziećmi, Kingi i Grzegorza Polanik z córką, Marka Andrzeja Marysi i Sławka z rodzinami

PIĄTEK – 22.09

17.00: + Grzegorza Merta – od Jadwigi i Włodzimierza Cicheckich

+ Jacka Machurę – od wychowawcy, rodziców i dzieci z grupy przedszkolnej w Starej Hucie

+ Dariusza Katryniak – od chrześniaka Michała Sobota z żoną i dziećmi

+ Stanisławę Machura – od Zeni z synem Sylwkiem

+ Mateusza Czarneckiego – od Marii Stanisława i Rafała Dworak z Niwek

17.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od rodziny Pęcków, rodziny Strączek, Społeczności ZSP w Żelisławicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelisławicach

SOBOTA – 23.09 – WSPOMNIENIE ŚW. PIO Z PIETRELCINY

7.00: + Mirosława Lachór w 1 rocz. śmierci, Bernarda Władysława Emila Lachór, – od córki i żony

7.30: + Marcina Masłykę (greg.) – od kolegi Artura Jęderko z żoną i dziećmi, Iwony i Damiana Boroń, Joanny i Przemysława Grabiec, Jolanta i Adama Maślanków

14.00: Ślub: Kamili Żyszkowskiej i Michała Witkowskiego

15.00: Ślub: Aleksandry Garczyk i Przemysława Wrześniak

NIEDZIELA – 24.09 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, rok A

9.00: + Jana Szymańskiego oraz + Marcina Masłykę (greg.) – od Grupy Zaopatrzenia Skawińskiej Pielgrzymki do Częstochowy, kolegów i koleżanek ze Starostwa Powiatowego w Będzinie, Fundacji „Kropla Szczęścia”

11.00: Za Parafian oraz o zdrowie, dary Ducha Świętego i potrzebne łaski na progu dojrzałości dla Nikoli Jaworskiej w 18 rocz. urodzin – rodziców i siostry

16.00: + Helenę Jana Adama Dyrka, Marka Machurę i zmarłych z rodziny oraz + Leopolda Gocyła, Krystynę Mariana Gocyła, Annę Franciszka Knapik, Stanisławę Machura

od 15 do 21.07.2024

PONIEDZIAŁEK – 15.07 – WSPOMNIENIE ŚW. BONAWENTURY 17.00: + Stanisława w 19 rocz. śmierci Helenę Krzykawskich, Genowefę Stanisława Rok, Stanisława Nowaka, Mariana Machurę, zmarłych dziadków Krzykawskich i zmarłych z rodziny WTOREK – 16.07 – WSPOMNIENIE NMP Z GÓRY...

od 08 do 14.07.2024

PONIEDZIAŁEK – 08.07 – WSPOMNIENIE ŚW. JANA Z DUKLI 17.00: 1) + Wiesława Mertę – od kuzynki Joanny z rodziną + Annę Góra – od bratanicy Małgorzaty z mężem + Włodzimierza Kruk – od Jana i Elżbiety Machura 2) + Krzysztofa Nowaka – od syna Krystiana z żona i dziećmi +...

od 01 do 07.07.2024

PONIEDZIAŁEK – 01.07 17.00: 1) + Antoniego Gruszka – od wnuczki Ani z mężem i córkami + Jarosława Małotę od siostry Edzi z mężem + Tadeusza Papierniak – od rodziny Lechwackich i Pichorów 2) + Bogumiłę Machura – od Barbary i Antoniego Bochenek z rodziną + Elżbietę...

od 24 do 30.06.2024

PONIEDZIAŁEK – 24.06 – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA 17.00: 1) Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błog. dla wszystkich Ojców z racja Dnia Ojca 2) + za zmarłych Ojców WTOREK – 25.06 7.00: 1) + Jarosława Małota (zbiorowa) – od Agnieszki Połeć z rodziną,...

od 17 do 23.06.2024

PONIEDZIAŁEK – 17.06 – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ALBERTA CHMIELOWSKIEGO 17.00: + Stanisławę Machura – od Reginy i Jana Kłósek z rodziną + Włodzimierza Kruk – od swatów Emilii i Tadeusza Nowaków + Honoratę Machura – od Anny Machura z rodziną + Annę Góra – od chrześniaka Tadeusza...

od 10 do 16.06.2024

PONIEDZIAŁEK – 10.06 17.00: Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błog. dla mieszkańców Leśniaków z racji poświecenia pól WTOREK – 11.06 – WSPOMNIENIE ŚW. BARNABY 7.00: + Anastazję Myrta (zbiorowa) – od Danuty Balcerowskiej z rodziną, od Kazimiery Szczypa z rodziną,...

od 03 do 09.06.2024

PONIEDZIAŁEK – 03.06 – WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA LWANGI I TOWARZYSZY 17.00: Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błog. dla mieszkańców ul. Zarzecze z racji poświecenia pól WTOREK – 04.06 7.00: W intencji Bogu wiadomej ŚRODA – 05.06 – WSPOMNIENIE ŚW. BONIFACEGO 17.00:...

od 27.05 do 02.06.2024

PONIEDZIAŁEK – 27.05 17.00: + W intencji zmarłych Mam z okazji Dnia Matki WTOREK – 28.05 7.00: W intencji Bogu wiadomej ŚRODA – 29.05 – WSPOMNIENIE ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ 17.00: Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błog. dla mieszkańców Słowika z racji poświecenia...

od 20 do 26.05.2024

PONIEDZIAŁEK – 20.05 – ŚWIĘTO NMP, MATKI KOŚCIOŁA 17.00: + Stanisława Nowak, Stanisława Genowefę Rok, Mariana Machurę, Mariannę Władysława Nowak, Janinę Syrek WTOREK – 21.05 17.00: Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błog. dla mieszkańców Podżarza z racji...

od 13 do 19.05.2024

PONIEDZIAŁEK – 13.05 17.00: + Zofię Stefana Józefa Pałys, Olgę Mariana Andrzeja Surma, Stanisława Krawczyka, zmarłych dziadków i zmarłych z rodziny WTOREK – 14.05 – ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA APOSTOŁA 17.00: + Mirosława Garczyka – od kolegi Jacka Śliwy + Jarosława Małota – od...