Pierwsza Komunia Święta

Drodzy Rodzice dzieci komunijnych 2021/2022! Rozpoczynamy piękny czas przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej Waszych dzieci, która odbędzie się tradycyjnie tydzień po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, czyli 12 czerwca 2022 roku .

Przygotowanie do pełnego uczestnictwa we Mszy św. to nic innego jak piękna przygoda z Panem Jezusem podczas codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy św., nabożeństw okolicznościowych (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa, Majówki) i lekcji religii. Najważniejsze jest więc przygotowanie duchowe, by dzieci mogły jak najlepiej poznać i pokochać Pana Jezusa, którego przyjmą w Komunii Św. Dlatego tak ważna jest w tym przygotowaniu współpraca Rodziców, Pani Katechetki i księdza.

Zapraszam wszystkie wszystkie dzieci i rodziców na Msze św. o godz. 11.00 w każdą niedzielę. Uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. jest najważniejsze!!!

W niedzielę, 3 października 2021 r., na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci otrzymają poświęcone różańce, z którymi będą uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych we wtorki i w czwartki o godz. 17.00 przez cały październik. Oczywiście mogą uczestniczyć codziennie, to by było wspaniałe.

W najbliższą niedzielę dzieci otrzymają dzienniczek zatytułowany „Czekam na Ciebie Panie Jezu”, który posłuży każdemu dziecku do zbierania podpisów świadczących o uczestnictwie we Mszy św. i nabożeństwach. W czasie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej każde dziecko ofiaruje swój dzienniczek Panu Jezusowi w procesji z darami jako świadectwo trudu i poświęcenia, by ten dzień był najpiękniejszy.

12 grudnia 2021 r. na Mszy św. o godz. 11.00 odbyła się uroczystość poświęcenia medalików. Rodzice całując poświęcony przez kapłana medalik, podali do ucałowania swoim dzieciom, a potem zawiesili na na szyi swoim dzieciom, modląc się za nie, by nieustannie trwały przy Chrystusie i dawały mu najpiękniejsze świadectwo wiary.

Przez cały Adwent dzieci uczestniczyły w Roratach, których hasłem była: „Droga do Betlejem”. Dzieci poznawały miejsca w Ziemi Świętej z jakimi się zetknęli: Maryja i Józef zdążający do Betlejem

Ogłoszenia parafialne

26.12.2021

1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa.   2. Jutro w poniedziałek, 27 grudnia...

czytaj dalej

19.12.2021

1. Dzisiaj IV niedziela adwentu. Na placu kościelnym trwa Kiermasz Bożonarodzeniowy, gdzie można...

czytaj dalej

12.12.2021

1. Dzisiaj III niedziela adwentu zwana niedzielą Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród...

czytaj dalej