Pierwsza Komunia Święta

Drodzy Rodzice dzieci komunijnych 2022/2023! Wraz z pierwszą niedzielą września 2022 roku wspólnie rozpoczęliśmy przygotowanie duchowe I intelektualne do Pierwszej Komunii Świętej Waszych dzieci, która odbędzie się tradycyjnie tydzień po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, czyli 04 czerwca 2022 roku o godz.11.00 w Niedzielę Najświętszej Trójcy.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE Z RODZICAMI PO MSZY ŚW. O GODZ. 11.00.

Przygotowanie do pełnego uczestnictwa we Mszy św. to nic innego jak piękna przygoda z Panem Jezusem podczas codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy św., nabożeństw okolicznościowych (Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa, Majówki) i lekcji religii. Najważniejsze jest więc przygotowanie duchowe, by dzieci mogły jak najlepiej poznać i pokochać Pana Jezusa, którego przyjmą w Komunii Św. Dlatego tak ważna jest w tym przygotowaniu współpraca Rodziców, Pani Katechetki i księdza.

Zapraszam wszystkie wszystkie dzieci i rodziców na Msze św. o godz. 11.00 w każdą niedzielę. Uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. jest najważniejsze!!!

W niedzielę, 25 września 2022 r., na Mszy św. o godz. 11.00 (przychodzimy 10 minut wcześniej!) dzieci otrzymają poświęcone różańce, z którymi będą uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych we wtorki i w czwartki o godz. 17.00 przez cały październik. Oczywiście mogą uczestniczyć codziennie, to by było wspaniałe.

W niedzielę, 18 września 2022 r. dzieci otrzymały dzienniczek zatytułowany „Czekam na Ciebie Panie Jezu”, który posłuży każdemu dziecku do zbierania obrazków świadczących o uczestnictwie we Mszy św. i nabożeństwach. Jeżeli dziecko nie będzie na Mszy św. w naszej świątyni to prosi o podpis księdza w kościele, gdzie było na Mszy św. Jeżeli dziecko będzie chore to Rodzic w rubryce przeznaczonej na niedzielny obrazek wpisuje, że było chore. Brak obrazka lub wpisu będzie oznaczać nieobecność dziecka nieusprawiedliwioną.

W czasie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej każde dziecko ofiaruje swój dzienniczek Panu Jezusowi w procesji z darami jako świadectwo trudu i poświęcenia, by ten dzień był najpiękniejszy.

Ogłoszenia parafialne

05.02.2023

1. Dzisiaj V niedziela zwykła. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie...

czytaj dalej

29.01.2023

1. Dzisiaj IV niedziela zwykła. 2. W czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to...

czytaj dalej

22.01.2023

1. Dzisiaj III niedziela zwykła, która zgodnie z decyzją papieża Franciszka obchodzona jest jako...

czytaj dalej