POŚWIĘCENIE PÓL '2021

cze 13, 2021 | Aktualności

W niedzielę, 13 czerwca, w naszej Parafii miało miejsce tradycyjne poświęcenie pól, które jest wyjątkowe za sprawą jeźdźców na koniach i pięknych bryczek. Modlitewna trasa biegła przez ul. Przyszłości, ul. Rolniczą, Górny Las, Leśniaki, ul. Niwecką, ul. Zarzecze, ul. Piastów (Cmentarz Parafialny, Kaplica Zalasowskich, Kaplica św. Floriana) ul. Goplana, Słowik, ul. Podleśną, Podżarze i powrót do kościoła. Przy 11 ołtarzach modliliśmy się w intencji wszystkich rolników i mieszkańców Żelisławic, a także o dobrą pogodę i obfite plony, by nikomu nie zabrakło chleba. Zatrzymaliśmy się również na naszym Cmentarzu, a by złożyć kwiaty na grobie śp. Ks. Marka Majchrzaka, proboszcza oraz pomodlić się w jego intencji i wszystkich Parafian, którzy odeszli już do wieczności.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do utrwalania tej pięknej tradycji i wyrażenia wdzięczności Bogu – Stwórcy za dary z nieba. Składam serdeczne „Bóg zapłać” Pani i Panom na swych cudownych rumakach, Panom powożącym kolorowe bryczki, osobom, które przygotowały piękne ołtarze, Panu Gajdziakowi za śpiew na całej trasie, Panu Kościelnemu Dawidowi oraz wszystkim uczestnikom poświęcenia pól. Dziękuję również za ofiary składane przy tej okazji. Msze święta dziękczynne w intencji mieszkańców poszczególnych ulic zostaną odprawione w terminach podanych w czasie ogłoszeń parafialnych.

Zapraszam do Różańca Rodziców za dzieci

99929 rodziców modli się różańcem za swoje dzieci w specjalnie tworzonych grupach (tradycyjnie zwanych Różami). W Polsce jest zarejestrowanych 4967 takich róż, a są też i nie zgłoszone. Ruch ten powstał w katolickiej wspólnocie modlitewno-ewangelizacyjnej Marana Tha z...

DOŻYNKI PARAFIALNE '2021

W niedzielę, 26 września 2021 roku, przeżywaliśmy w naszej Parafii dzień dziękczynienia za szczęśliwe zbiory żniwne z naszych pól i ogrodów. Na Mszy św. o godz. 11.00 zgromadzili się zaproszeni Goście: władze Miasta i Gminy Siewierz z Panem Burmistrzem Zdzisławem...

Jubileusze Małżeńskie 2021

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych na uroczystej Sumie modliliśmy się w intencji Czcigodnych Jubilatów, którzy wiele lat temu zawarli sakramentalny związek małżeński. Ołtarz żelisławickiej świątyni otoczyli: Danuta i Adam Buron (35 rocz. ślubu), Iwona i Jarosław...

Ciemnica i Grób Pański

W tym roku w naszej parafialnej świątyni Ciemnica i Grób Pański powstały w nowych miejscach, przez co nasz kościół wzbogacił się o nową kaplicę p.w. Miłosierdzia Bożego (dotychczas była tam stały Grób Pański. W trudnych i zaawansowanych pracach pomagali: Dawid...

Zapraszam na Triduum Paschalne

W naszej świątyni przy zachowaniu wszystkich pandemicznych przepisów sanitarnych będą odbywały się obchody Triduum zawsze o godz. 17.00. W Wielki Czwartek zapraszam na Mszę Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek na Drogę Krzyżową i Liturgię Wielkopiątkową , a w Wielką...

Czas Wielkiego Postu

W Środę Popielcową, rozpoczął się w Kościele czterdziestodniowy czas Wielkiego Postu. Główne przesłanie tego okresu koncentruje się na duchowym przygotowaniu chrześcijan do godnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego, największych świąt chrześcijaństwa...

Podziękowania

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzinom, które przyjęły zaproszenie i tak licznie uczestniczyły we Mszach św. Kolędowych o godz. 17.00, w czasie których modliliśmy się o wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo w Nowym 2021 Roku. Dziękuję również za hojne ofiary...