POŚWIĘCENIE PÓL '2021

cze 13, 2021 | Aktualności

W niedzielę, 13 czerwca, w naszej Parafii miało miejsce tradycyjne poświęcenie pól, które jest wyjątkowe za sprawą jeźdźców na koniach i pięknych bryczek. Modlitewna trasa biegła przez ul. Przyszłości, ul. Rolniczą, Górny Las, Leśniaki, ul. Niwecką, ul. Zarzecze, ul. Piastów (Cmentarz Parafialny, Kaplica Zalasowskich, Kaplica św. Floriana) ul. Goplana, Słowik, ul. Podleśną, Podżarze i powrót do kościoła. Przy 11 ołtarzach modliliśmy się w intencji wszystkich rolników i mieszkańców Żelisławic, a także o dobrą pogodę i obfite plony, by nikomu nie zabrakło chleba. Zatrzymaliśmy się również na naszym Cmentarzu, a by złożyć kwiaty na grobie śp. Ks. Marka Majchrzaka, proboszcza oraz pomodlić się w jego intencji i wszystkich Parafian, którzy odeszli już do wieczności.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do utrwalania tej pięknej tradycji i wyrażenia wdzięczności Bogu – Stwórcy za dary z nieba. Składam serdeczne „Bóg zapłać” Pani i Panom na swych cudownych rumakach, Panom powożącym kolorowe bryczki, osobom, które przygotowały piękne ołtarze, Panu Gajdziakowi za śpiew na całej trasie, Panu Kościelnemu Dawidowi oraz wszystkim uczestnikom poświęcenia pól. Dziękuję również za ofiary składane przy tej okazji. Msze święta dziękczynne w intencji mieszkańców poszczególnych ulic zostaną odprawione w terminach podanych w czasie ogłoszeń parafialnych.

Koncert Pana Michała

W ostatnią niedzielę stycznia byliśmy świadkami wspaniałego koncertu Michała Matuszewskiego - finalisty "Must be the Music" i uczestnika "The Voice od Poland". Był to ostatni koncert jaki wykonał artysta podczas kolędowej trasy koncertowej. Wierni mieli niebywałą...

ZAPROSZENIE NA KONCERT

W niedzielę, 28 stycznia, po Mszy św. o godz. 16.00, zapraszam bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości na wyjątkowy Koncert Noworoczny w wykonaniu Michała Matuszewskiego, finalisty programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka” oraz uczestnika „The Voice of Poland”,...

V Wieczór Uwielbienia – zaproszenie!

Po przerwie wakacyjnej w piątek, 20 października o godz. 18.00 zapraszam wszystkich Parafian i Gości do naszej świątyni na kolejny Żelisławicki Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia. Najpierw będzie wspólne dziękczynienie, czyli – Eucharystia, a po niej radosna i...

I Piknik Parafialny – zaproszenie!

W najbliższą sobotę, 23 września o godz. 9.00, zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami, a szczególnie dzieci z klas III i IV na pierwszy piknik parafialny pod hasłem: „RELIGIA NA WESOŁO”. Będzie mnóstwo atrakcji. Szczegóły na plakacie poniżej.

DOŻYNKI 2023

Bogu niech będą dzięki za piękną pogodę czasie naszych Parafialnych Dożynek, które odbyły się w niedzielę 20 sierpnia 2023 r. w Leśniakach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w tegorocznym dziękczynieniu za zbiory. Składam serdeczne...

CZWARTY WIECZÓR CHWAŁY

IV Żelisławicki Wieczór Uwielbienia, w Parafii Jana Chrzciciela w Żelisławicach, już za nami i choć minęło dopiero kilka godzin, już dostajemy ogrom wiadomości, że tętni w ludzkich sercach pragnienie, by spotkać się jak najszybciej, na kolejnym wieczorze w Domu Ojca....

PORZĄDEK ADORACJI W WIELKI CZWARTEK I W WIELKI PIĄTEK

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 19.00 do 20.00 – przez mieszkańców z ul. Przyszłości od 20.00 do 21.00 – przez mieszkańców z ul. Rolniczej ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 08.00 do 09.00 – przez mieszkańców z Podżarza od 10.00 do 11.00 – przez mieszkańców ze...

Parafialne Misje Święte – zaproszenie!

Co kilka lub kilkanaście lat organizowane są tzw. Misje Święte. Jest to tradycyjna praktyka religijna Kościoła. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiary. Zwykle misje trwają cały tydzień. Do parafii przyjeżdża ksiądz misjonarz, który głosi wiernym nauki o...