POŚWIĘCENIE PÓL '2021

cze 13, 2021 | Aktualności

W niedzielę, 13 czerwca, w naszej Parafii miało miejsce tradycyjne poświęcenie pól, które jest wyjątkowe za sprawą jeźdźców na koniach i pięknych bryczek. Modlitewna trasa biegła przez ul. Przyszłości, ul. Rolniczą, Górny Las, Leśniaki, ul. Niwecką, ul. Zarzecze, ul. Piastów (Cmentarz Parafialny, Kaplica Zalasowskich, Kaplica św. Floriana) ul. Goplana, Słowik, ul. Podleśną, Podżarze i powrót do kościoła. Przy 11 ołtarzach modliliśmy się w intencji wszystkich rolników i mieszkańców Żelisławic, a także o dobrą pogodę i obfite plony, by nikomu nie zabrakło chleba. Zatrzymaliśmy się również na naszym Cmentarzu, a by złożyć kwiaty na grobie śp. Ks. Marka Majchrzaka, proboszcza oraz pomodlić się w jego intencji i wszystkich Parafian, którzy odeszli już do wieczności.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do utrwalania tej pięknej tradycji i wyrażenia wdzięczności Bogu – Stwórcy za dary z nieba. Składam serdeczne „Bóg zapłać” Pani i Panom na swych cudownych rumakach, Panom powożącym kolorowe bryczki, osobom, które przygotowały piękne ołtarze, Panu Gajdziakowi za śpiew na całej trasie, Panu Kościelnemu Dawidowi oraz wszystkim uczestnikom poświęcenia pól. Dziękuję również za ofiary składane przy tej okazji. Msze święta dziękczynne w intencji mieszkańców poszczególnych ulic zostaną odprawione w terminach podanych w czasie ogłoszeń parafialnych.

Żelisławicki Wieczór Uwielbienia

Z pragnienia serca, by Bogu oddawać chwałę oraz pod namową Episkopatu Polski, o czym świadczy ostatni list, zrodził się pomysł zorganizowania Żelisławickiego Wieczoru Uwielbienia i Uzdrowienia. Co dwa miesiące w ostatni piątek miesiąca pragniemy uwielbiać naszego...

BOŻE CIAŁO '2022 (fotorelacja)

W czwartek, 16 czerwca, przeżywaliśmy jedną z najważniejszych dla nas chrześcijan uroczystości - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszyliśmy, aby znowu zamanifestować naszą wiarę. Przy pięknej i słonecznej pogodzie rzesza...

Ciemnica i Grób Pański 2022

Tegoroczna Ciemnica w naszej Parafii miała za zadanie pogłębić naszą refleksję nad tajemnicą ustanowienia Eucharystii i cierpieniem Pana Jezusa, jakie miało miejsce od Niedzieli Palmowej aż do skazania Go na śmierć krzyżową. W tym celu non-stop była wyświetlana...

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI WPROWADZENIA RELIKWII JP2

W sobotni poranek, 26 marca 2022 roku, przybył do naszej Parafii Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i ofiarował nam relikwie świętego Papieża Polaka. Jest to historyczne wydarzenie dla naszej Żelisławickiej Parafii. Bo oto świadek życia św. Jana Pawła II, najbliższy...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE '2022

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W NASZEJ PARAFII, KTÓRE PROWADZI O. NORBERT, FRANCISZKANIN Z PANEWNIK: NIEDZIELA – 03.04.2022 godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich godz. 11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży godz. 16.00 – Msza św. z nauką dla...

FILM Z WPROWADZENIA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II

Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II przez Abpa Mieczysława Mokrzyckiego została w całości sfilmowana. Można ją obejrzeć i ściągnąć za darmo klikając w link:...

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH KOLĘDOWYCH ‘2022

Zapraszam Rodziny z następujących ulic i wiosek: • w poniedziałek - 3.01.2022: Rodziny z Podżarza (od Pana Marcina Machury do Pani Beaty Dyszy) • we wtorek - 4.01.2022: Rodziny z ul. Podleśnej (od Pani Górowej do ul. Słowik) • w środę - 5.01.2022: Rodziny ze Słowika •...

Zapraszamy do Galerii

W naszej Galerii można zobaczyć zdjęcia z tegorocznej "Pasterki" oraz Szopki Bożonarodzeniowej. Zapraszamy. Miłego oglądania!!!