Jubileusze Małżeńskie 2021

kwi 22, 2021 | Aktualności

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych na uroczystej Sumie modliliśmy się w intencji Czcigodnych Jubilatów, którzy wiele lat temu zawarli sakramentalny związek małżeński.

Ołtarz żelisławickiej świątyni otoczyli: Danuta i Adam Buron (35 rocz. ślubu), Iwona i Jarosław Broncel (20 rocz. ślubu), Monika i Andrzej Knafel (20 rocz. ślubu), Zofia i Andrzej Machura (40 rocz. ślubu) oraz Krystyna i Gabriel Żurek (42 rocz. ślubu), którzy dziękowali za przeżyte lata w szczęściu i miłości. Z powodów zdrowotnych zabrakło najstarszych małżonków: Wandy i Czesława Szatan (66 rocz. ślubu) oraz Stanisławy i Emila Żurek (64 rocz. ślubu). Tym bardziej więc zostali otoczeni wspólnymi naszymi modlitwami. Obecni małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mam nadzieję, że to wydarzenie wejdzie do tradycji modlitewnej w naszej Parafii, bo przecież modlitwy nigdy nie za wiele, a warto dawać świadectwo, że w tych niełatwych czasach można trwać w dozgonnej miłości i wierności. Dlatego już teraz zapraszam w przyszłym roku, w Poniedziałek Wielkanocny, pary małżeńskie, które w 2022 roku będą obchodzić swoje jubileusze.

Koncert Pana Michała

W ostatnią niedzielę stycznia byliśmy świadkami wspaniałego koncertu Michała Matuszewskiego - finalisty "Must be the Music" i uczestnika "The Voice od Poland". Był to ostatni koncert jaki wykonał artysta podczas kolędowej trasy koncertowej. Wierni mieli niebywałą...

ZAPROSZENIE NA KONCERT

W niedzielę, 28 stycznia, po Mszy św. o godz. 16.00, zapraszam bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości na wyjątkowy Koncert Noworoczny w wykonaniu Michała Matuszewskiego, finalisty programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka” oraz uczestnika „The Voice of Poland”,...

V Wieczór Uwielbienia – zaproszenie!

Po przerwie wakacyjnej w piątek, 20 października o godz. 18.00 zapraszam wszystkich Parafian i Gości do naszej świątyni na kolejny Żelisławicki Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia. Najpierw będzie wspólne dziękczynienie, czyli – Eucharystia, a po niej radosna i...

I Piknik Parafialny – zaproszenie!

W najbliższą sobotę, 23 września o godz. 9.00, zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami, a szczególnie dzieci z klas III i IV na pierwszy piknik parafialny pod hasłem: „RELIGIA NA WESOŁO”. Będzie mnóstwo atrakcji. Szczegóły na plakacie poniżej.

DOŻYNKI 2023

Bogu niech będą dzięki za piękną pogodę czasie naszych Parafialnych Dożynek, które odbyły się w niedzielę 20 sierpnia 2023 r. w Leśniakach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w tegorocznym dziękczynieniu za zbiory. Składam serdeczne...

CZWARTY WIECZÓR CHWAŁY

IV Żelisławicki Wieczór Uwielbienia, w Parafii Jana Chrzciciela w Żelisławicach, już za nami i choć minęło dopiero kilka godzin, już dostajemy ogrom wiadomości, że tętni w ludzkich sercach pragnienie, by spotkać się jak najszybciej, na kolejnym wieczorze w Domu Ojca....

PORZĄDEK ADORACJI W WIELKI CZWARTEK I W WIELKI PIĄTEK

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 19.00 do 20.00 – przez mieszkańców z ul. Przyszłości od 20.00 do 21.00 – przez mieszkańców z ul. Rolniczej ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 08.00 do 09.00 – przez mieszkańców z Podżarza od 10.00 do 11.00 – przez mieszkańców ze...

Parafialne Misje Święte – zaproszenie!

Co kilka lub kilkanaście lat organizowane są tzw. Misje Święte. Jest to tradycyjna praktyka religijna Kościoła. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiary. Zwykle misje trwają cały tydzień. Do parafii przyjeżdża ksiądz misjonarz, który głosi wiernym nauki o...