Jubileusze Małżeńskie 2021

kw. 22, 2021 | Aktualności

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych na uroczystej Sumie modliliśmy się w intencji Czcigodnych Jubilatów, którzy wiele lat temu zawarli sakramentalny związek małżeński.

Ołtarz żelisławickiej świątyni otoczyli: Danuta i Adam Buron (35 rocz. ślubu), Iwona i Jarosław Broncel (20 rocz. ślubu), Monika i Andrzej Knafel (20 rocz. ślubu), Zofia i Andrzej Machura (40 rocz. ślubu) oraz Krystyna i Gabriel Żurek (42 rocz. ślubu), którzy dziękowali za przeżyte lata w szczęściu i miłości. Z powodów zdrowotnych zabrakło najstarszych małżonków: Wandy i Czesława Szatan (66 rocz. ślubu) oraz Stanisławy i Emila Żurek (64 rocz. ślubu). Tym bardziej więc zostali otoczeni wspólnymi naszymi modlitwami. Obecni małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mam nadzieję, że to wydarzenie wejdzie do tradycji modlitewnej w naszej Parafii, bo przecież modlitwy nigdy nie za wiele, a warto dawać świadectwo, że w tych niełatwych czasach można trwać w dozgonnej miłości i wierności. Dlatego już teraz zapraszam w przyszłym roku, w Poniedziałek Wielkanocny, pary małżeńskie, które w 2022 roku będą obchodzić swoje jubileusze.

Żelisławicki Wieczór Uwielbienia

Z pragnienia serca, by Bogu oddawać chwałę oraz pod namową Episkopatu Polski, o czym świadczy ostatni list, zrodził się pomysł zorganizowania Żelisławickiego Wieczoru Uwielbienia i Uzdrowienia. Co dwa miesiące w ostatni piątek miesiąca pragniemy uwielbiać naszego...

BOŻE CIAŁO '2022 (fotorelacja)

W czwartek, 16 czerwca, przeżywaliśmy jedną z najważniejszych dla nas chrześcijan uroczystości - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszyliśmy, aby znowu zamanifestować naszą wiarę. Przy pięknej i słonecznej pogodzie rzesza...

Ciemnica i Grób Pański 2022

Tegoroczna Ciemnica w naszej Parafii miała za zadanie pogłębić naszą refleksję nad tajemnicą ustanowienia Eucharystii i cierpieniem Pana Jezusa, jakie miało miejsce od Niedzieli Palmowej aż do skazania Go na śmierć krzyżową. W tym celu non-stop była wyświetlana...

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI WPROWADZENIA RELIKWII JP2

W sobotni poranek, 26 marca 2022 roku, przybył do naszej Parafii Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i ofiarował nam relikwie świętego Papieża Polaka. Jest to historyczne wydarzenie dla naszej Żelisławickiej Parafii. Bo oto świadek życia św. Jana Pawła II, najbliższy...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE '2022

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W NASZEJ PARAFII, KTÓRE PROWADZI O. NORBERT, FRANCISZKANIN Z PANEWNIK: NIEDZIELA – 03.04.2022 godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich godz. 11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży godz. 16.00 – Msza św. z nauką dla...

FILM Z WPROWADZENIA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II

Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II przez Abpa Mieczysława Mokrzyckiego została w całości sfilmowana. Można ją obejrzeć i ściągnąć za darmo klikając w link:...

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH KOLĘDOWYCH ‘2022

Zapraszam Rodziny z następujących ulic i wiosek: • w poniedziałek - 3.01.2022: Rodziny z Podżarza (od Pana Marcina Machury do Pani Beaty Dyszy) • we wtorek - 4.01.2022: Rodziny z ul. Podleśnej (od Pani Górowej do ul. Słowik) • w środę - 5.01.2022: Rodziny ze Słowika •...

Zapraszamy do Galerii

W naszej Galerii można zobaczyć zdjęcia z tegorocznej "Pasterki" oraz Szopki Bożonarodzeniowej. Zapraszamy. Miłego oglądania!!!