Pierwszy Żelisławicki Wieczór Uwielbienia

paź 1, 2022 | Aktualności, Galeria

W ostatni, piątkowy wieczór września w naszej Parafii, wysławialiśmy razem dobrego Boga, nie patrząc na to co nas dzieli, ale w miłości szukając tego co wspólne – jednoczyliśmy się w modlitwie i polecaliśmy kochającemu Ojcu wszystkich potrzebujących uzdrowienia i umocnienia – duchowego, psychicznego, czy fizycznego. W centrum wieczoru, była wspólna Eucharystia, po której wpatrzeni w Najświętszy Sakrament, trwaliśmy w uwielbieniu – przez które niosła nas piękna muzyka i modlitwa prowadzących. Pan Bóg poruszył serca aż dwóch zespołów, aby były z nami. Stworzyły dla nas wspaniałą oprawę i pomogły nam wejść głębiej w modlitwę. Zespół z Katolickiego Liceum im Stefana Wyszyńskiego, w którym muzykują nasi Organiści – zapewnił nam radosne powitanie przed Mszą Świętą i przepiękną oprawę liturgiczną.

Zespół SzOP z Katowic, prowadził nas w niezwykle głębokim i poruszającym uwielbieniu, które jak mówili obecni, dotykało wielu Osób, aż do łez, a pieśni wpadły głęboko w pamięć i niosły w modlitwie jeszcze przez kolejne dni.

Dzięki ofiarności Kapłanów, którzy zagościli tego wieczoru w Żelisławickim Kościele, Wierni korzystali z Sakramentu Spowiedzi i niezwykle tłumnie przystępowali do Komunii Świętej. Całą uroczystość zakończyło osobiste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, od którego Wierni wracali z nieukrywanym wzruszeniem. Wszystko uwiecznił dla nas jeden 

Parafianin, któremu jesteśmy wdzięczni za piękną fotorelację. Po Mszy Świętej – w ciepłej kawiarence na plebanii pod czułym okiem Księdza Proboszcza, troszczyliśmy się o siebie nawzajem, a dzięki hojności Sponsorów i Darczyńców nikomu nie brakło ciepłej kawy, herbatki, czy ciasteczka, które umilały nam rozmowy pełne życzliwości i radości. Prócz naszych, żarliwych Parafian, na Wieczór Uwielbienia, zawitali Goście z Krakowa, okolic Bochni, Myszkowa, Zduńskiej Woli, Tychów, Chorzowa, Bytomia,Sosnowca, Gołaczew, Radzionkowa, Piekar i wielu innych miast, oraz wiosek, spędzając nawet kilka godzin w drodze, by być z nami. Według doniesień Uczestników, było nas ponad 200 Osób i już wiemy, że ten czas, był owocny zarówno w doznania duchowe, jak i uzdrowienia ciała. Już spłynęło 9 świadectw i docierają do nas wieści o kolejnych.

Chcemy wyrazić ogromną wdzięczność w stronę Księdza Proboszcza Zbigniewa Słowikowskiego, który na głos Ducha Świętego i pragnienie Boga Ojca – by zaprosić do Żelisławic Jego Dzieci – powiedział odważne TAK!

Niech wszelkie owoce tego wieczoru, będą na chwałę Naszego Kochającego Taty – Boga Ojca Wszechmogącego. Zostańmy z Panem Bogiem i do zobaczenia za dwa miesiące. 

Tekst: Magda i Paweł Drożdż

Foto: Zbigniew Latos

Koncert Pana Michała

W ostatnią niedzielę stycznia byliśmy świadkami wspaniałego koncertu Michała Matuszewskiego - finalisty "Must be the Music" i uczestnika "The Voice od Poland". Był to ostatni koncert jaki wykonał artysta podczas kolędowej trasy koncertowej. Wierni mieli niebywałą...

ZAPROSZENIE NA KONCERT

W niedzielę, 28 stycznia, po Mszy św. o godz. 16.00, zapraszam bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości na wyjątkowy Koncert Noworoczny w wykonaniu Michała Matuszewskiego, finalisty programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka” oraz uczestnika „The Voice of Poland”,...

V Wieczór Uwielbienia – zaproszenie!

Po przerwie wakacyjnej w piątek, 20 października o godz. 18.00 zapraszam wszystkich Parafian i Gości do naszej świątyni na kolejny Żelisławicki Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia. Najpierw będzie wspólne dziękczynienie, czyli – Eucharystia, a po niej radosna i...

I Piknik Parafialny – zaproszenie!

W najbliższą sobotę, 23 września o godz. 9.00, zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami, a szczególnie dzieci z klas III i IV na pierwszy piknik parafialny pod hasłem: „RELIGIA NA WESOŁO”. Będzie mnóstwo atrakcji. Szczegóły na plakacie poniżej.

DOŻYNKI 2023

Bogu niech będą dzięki za piękną pogodę czasie naszych Parafialnych Dożynek, które odbyły się w niedzielę 20 sierpnia 2023 r. w Leśniakach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w tegorocznym dziękczynieniu za zbiory. Składam serdeczne...

CZWARTY WIECZÓR CHWAŁY

IV Żelisławicki Wieczór Uwielbienia, w Parafii Jana Chrzciciela w Żelisławicach, już za nami i choć minęło dopiero kilka godzin, już dostajemy ogrom wiadomości, że tętni w ludzkich sercach pragnienie, by spotkać się jak najszybciej, na kolejnym wieczorze w Domu Ojca....

PORZĄDEK ADORACJI W WIELKI CZWARTEK I W WIELKI PIĄTEK

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 19.00 do 20.00 – przez mieszkańców z ul. Przyszłości od 20.00 do 21.00 – przez mieszkańców z ul. Rolniczej ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 08.00 do 09.00 – przez mieszkańców z Podżarza od 10.00 do 11.00 – przez mieszkańców ze...

Parafialne Misje Święte – zaproszenie!

Co kilka lub kilkanaście lat organizowane są tzw. Misje Święte. Jest to tradycyjna praktyka religijna Kościoła. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiary. Zwykle misje trwają cały tydzień. Do parafii przyjeżdża ksiądz misjonarz, który głosi wiernym nauki o...