Pierwszy Żelisławicki Wieczór Uwielbienia

paź 1, 2022 | Aktualności, Galeria

W ostatni, piątkowy wieczór września w naszej Parafii, wysławialiśmy razem dobrego Boga, nie patrząc na to co nas dzieli, ale w miłości szukając tego co wspólne – jednoczyliśmy się w modlitwie i polecaliśmy kochającemu Ojcu wszystkich potrzebujących uzdrowienia i umocnienia – duchowego, psychicznego, czy fizycznego. W centrum wieczoru, była wspólna Eucharystia, po której wpatrzeni w Najświętszy Sakrament, trwaliśmy w uwielbieniu – przez które niosła nas piękna muzyka i modlitwa prowadzących. Pan Bóg poruszył serca aż dwóch zespołów, aby były z nami. Stworzyły dla nas wspaniałą oprawę i pomogły nam wejść głębiej w modlitwę. Zespół z Katolickiego Liceum im Stefana Wyszyńskiego, w którym muzykują nasi Organiści – zapewnił nam radosne powitanie przed Mszą Świętą i przepiękną oprawę liturgiczną.

Zespół SzOP z Katowic, prowadził nas w niezwykle głębokim i poruszającym uwielbieniu, które jak mówili obecni, dotykało wielu Osób, aż do łez, a pieśni wpadły głęboko w pamięć i niosły w modlitwie jeszcze przez kolejne dni.

Dzięki ofiarności Kapłanów, którzy zagościli tego wieczoru w Żelisławickim Kościele, Wierni korzystali z Sakramentu Spowiedzi i niezwykle tłumnie przystępowali do Komunii Świętej. Całą uroczystość zakończyło osobiste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, od którego Wierni wracali z nieukrywanym wzruszeniem. Wszystko uwiecznił dla nas jeden 

Parafianin, któremu jesteśmy wdzięczni za piękną fotorelację. Po Mszy Świętej – w ciepłej kawiarence na plebanii pod czułym okiem Księdza Proboszcza, troszczyliśmy się o siebie nawzajem, a dzięki hojności Sponsorów i Darczyńców nikomu nie brakło ciepłej kawy, herbatki, czy ciasteczka, które umilały nam rozmowy pełne życzliwości i radości. Prócz naszych, żarliwych Parafian, na Wieczór Uwielbienia, zawitali Goście z Krakowa, okolic Bochni, Myszkowa, Zduńskiej Woli, Tychów, Chorzowa, Bytomia,Sosnowca, Gołaczew, Radzionkowa, Piekar i wielu innych miast, oraz wiosek, spędzając nawet kilka godzin w drodze, by być z nami. Według doniesień Uczestników, było nas ponad 200 Osób i już wiemy, że ten czas, był owocny zarówno w doznania duchowe, jak i uzdrowienia ciała. Już spłynęło 9 świadectw i docierają do nas wieści o kolejnych.

Chcemy wyrazić ogromną wdzięczność w stronę Księdza Proboszcza Zbigniewa Słowikowskiego, który na głos Ducha Świętego i pragnienie Boga Ojca – by zaprosić do Żelisławic Jego Dzieci – powiedział odważne TAK!

Niech wszelkie owoce tego wieczoru, będą na chwałę Naszego Kochającego Taty – Boga Ojca Wszechmogącego. Zostańmy z Panem Bogiem i do zobaczenia za dwa miesiące. 

Tekst: Magda i Paweł Drożdż

Foto: Zbigniew Latos

PORZĄDEK ADORACJI W WIELKI CZWARTEK I W WIELKI PIĄTEK

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 19.00 do 20.00 – przez mieszkańców z ul. Przyszłości od 20.00 do 21.00 – przez mieszkańców z ul. Rolniczej ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 08.00 do 09.00 – przez mieszkańców z Podżarza od 10.00 do 11.00 – przez mieszkańców ze...

Parafialne Misje Święte – zaproszenie!

Co kilka lub kilkanaście lat organizowane są tzw. Misje Święte. Jest to tradycyjna praktyka religijna Kościoła. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiary. Zwykle misje trwają cały tydzień. Do parafii przyjeżdża ksiądz misjonarz, który głosi wiernym nauki o...

III ŻELISŁAWICKI WIECZÓR UWIELBIENIA

III Żelisławicki Wieczór Uwielbienia, w Parafii Jana Chrzciciela w Żelisławicach, już za nami, ale już wiemy, że jego wspomnienie, długo będzie żywe w naszych sercach. Mimo alertów pogodowych, nasz kościół znów był pełen Wiernych, którzy nie bacząc na wichury,...

Rekolekcje Adwentowe – zaproszenie!

W dniach od 11 do 13 grudnia 2022 roku zapraszam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, aby skorzystali z tego czasu łaski jakim są Rekolekcje Spowiedź Adwentowa, by jak najlepiej przygotować się na przyjście Pana i na kolejne w naszym życiu Święta Bożego...

II ŻELISŁAWICKI WIECZÓR UWIELBIENIA

Ponoć ktoś zapytany, gdzie byśmy spotkali w dzisiejszych czasach Pana Jezusa, gdyby chodził po ziemi w swym fizycznym ciele, odpowiedział - że na Facebooku... Obserwując odzew na wieści o II Żelisławickim Wieczorze Uwielbienia, musimy przyznać, że coś jest w...

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu. Coraz...

Gościliśmy Krzyż Papieski!

W dniach 19 i 20 października 2022 roku w naszej żelisławickiej świątyni gościliśmy niezwykły Krzyż, który w Wielki Piątek 2005 roku tulił w swych ramionach Papież św. Jana Paweł II. To był wielki zaszczyt dla naszej Parafii i możliwość przylgnięcia do Chrystusowego...

BOŻE CIAŁO '2022 (fotorelacja)

W czwartek, 16 czerwca, przeżywaliśmy jedną z najważniejszych dla nas chrześcijan uroczystości - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszyliśmy, aby znowu zamanifestować naszą wiarę. Przy pięknej i słonecznej pogodzie rzesza...

Ciemnica i Grób Pański 2022

Tegoroczna Ciemnica w naszej Parafii miała za zadanie pogłębić naszą refleksję nad tajemnicą ustanowienia Eucharystii i cierpieniem Pana Jezusa, jakie miało miejsce od Niedzieli Palmowej aż do skazania Go na śmierć krzyżową. W tym celu non-stop była wyświetlana...

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI WPROWADZENIA RELIKWII JP2

W sobotni poranek, 26 marca 2022 roku, przybył do naszej Parafii Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i ofiarował nam relikwie świętego Papieża Polaka. Jest to historyczne wydarzenie dla naszej Żelisławickiej Parafii. Bo oto świadek życia św. Jana Pawła II, najbliższy...