III ŻELISŁAWICKI WIECZÓR UWIELBIENIA

lut 17, 2023 | Aktualności, Galeria

III Żelisławicki Wieczór Uwielbienia, w Parafii Jana Chrzciciela w Żelisławicach, już za nami, ale już wiemy, że jego wspomnienie, długo będzie żywe w naszych sercach. Mimo alertów pogodowych, nasz kościół znów był pełen Wiernych, którzy nie bacząc na wichury, przyjechali z różnych stron Polski, między innymi z Tychów, Gołaczew, Bytomia, Krakowa, Pszczyny, a nawet Kołobrzegu!!! Nic nie mogło nas zatrzymać w drodze do domu Ojca – do naszego domu.

Na każdym kroku, dało się czuć, że jesteśmy u siebie! W ławkach wypełnionych po brzegi, poznawaliśmy swoje imiona i dbaliśmy, by każdy czuł się chciany i cenny, w domu Taty. Jak bracia i siostry, kładliśmy dłonie na siebie nawzajem, będąc dziś rękami Ojca, które przytulają, pocieszają, czy podają chusteczkę na otarcie łez wzruszenia. A nasze oczy były ich pełne nie tylko na modlitwie, ale też, gdy Justynka dała świadectwo – prawdziwie cudownego uzdrowienia. Ta, która przeszła kilkadziesiąt operacji i z którą kazano się rodzinie pożegnać, nie dając szans na przeżycie – stała dziś przed nami, dając swym pięknem i zdrowiem, świadectwo Bożej potęgi, mocy i miłości! Ona też odważnie ostrzegła, czym grozi odejście od sakramentów i łaski naszego Ojca.

Maleńka Dominika gaworzyła do nas, z ramion Taty, w czasie gdy jej mama Maria, opowiedziała o losach dziecka, które miało nie żyć. O tym, jak z każdą modlitwą, całą rodziną nabierali wiary, że Ojciec Niebieski, kocha ich dziecko i że to On pragnie tego uzdrowienia, nawet dużo bardziej niż oni. Usłyszeliśmy kilkanaście zatrważających diagnoz, stawianych przez lekarzy, aby jednocześnie w maleńkiej, pięknej i uśmiechniętej Dominice, móc zachwycać się, niepojętą dla ludzkiego rozumu – potęgą Boga. Bo jak zrozumieć fakt, że pewnych części mózgu nie ma, a po modlitwie nagle są…

Moc Ojca i obecność Jego Ducha, przenikała słowo nauczań jak i każdą zagraną i wyśpiewaną nutę. Muzyka niosła nas w niezwykle pięknym uwielbieniu Boga – bo to On – nie nasze problemy – był w centrum myśli, modlitw i pieśni. Ten, który Jest godzien chwały, został uwielbiony! Wszechmogący Bóg – kochający Ojciec, dawał nam wolność od lęku i nieprzebaczenia, zabierał bóle z ciała i leczył nasze choroby, a pierwsze świadectwa spłynęły już pierwszej nocy po uwielbieniu!

Tym razem, nawet kawiarenka ,,z jedzonym u Taty” tętniła innym rytmem. Dziś już nikt nie czuł się obcy, ale wchodziliśmy tu jak do siebie. Przytuleń, rozmów i wspólnych zdjęć nie było końca. A najsmakowitsze ciacha, jakie można upiec, przy mocnej i pysznej kawie Księdza Zbigniewa Słowikowskiego, zachęcały do biesiadowania i składania świadectw, do poznawania się i bycia prawdziwie blisko. Entuzjazm udzielał się nam wszystkim, gdy kolejne rodziny, wychodząc z kawiarenki późną nocą, z wałuweczką pysznych ciast pod pachą i radością na twarzach, ogłaszały – kogo przywiozą za dwa miesiące  – ,,bo warto”!

Niech ta radość trwa w naszych sercach nieustannie, a świątynie, które są domem Naszego Ojca – niech rozkwitają dzięki naszej pracy, bo jak to poczuliśmy w piątkowy wieczór, nasza dbałość o dom Boga – naszego Taty, to nie obowiązek, ale nasze prawo i wielki przywilej.

Tekst: Magdalena i Paweł Drożdż

Foto: Wiktor Latos

Parafialne Misje Święte – zaproszenie!

Co kilka lub kilkanaście lat organizowane są tzw. Misje Święte. Jest to tradycyjna praktyka religijna Kościoła. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiary. Zwykle misje trwają cały tydzień. Do parafii przyjeżdża ksiądz misjonarz, który głosi wiernym nauki o...

Rekolekcje Adwentowe – zaproszenie!

W dniach od 11 do 13 grudnia 2022 roku zapraszam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, aby skorzystali z tego czasu łaski jakim są Rekolekcje Spowiedź Adwentowa, by jak najlepiej przygotować się na przyjście Pana i na kolejne w naszym życiu Święta Bożego...

II ŻELISŁAWICKI WIECZÓR UWIELBIENIA

Ponoć ktoś zapytany, gdzie byśmy spotkali w dzisiejszych czasach Pana Jezusa, gdyby chodził po ziemi w swym fizycznym ciele, odpowiedział - że na Facebooku... Obserwując odzew na wieści o II Żelisławickim Wieczorze Uwielbienia, musimy przyznać, że coś jest w...

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu. Coraz...

Gościliśmy Krzyż Papieski!

W dniach 19 i 20 października 2022 roku w naszej żelisławickiej świątyni gościliśmy niezwykły Krzyż, który w Wielki Piątek 2005 roku tulił w swych ramionach Papież św. Jana Paweł II. To był wielki zaszczyt dla naszej Parafii i możliwość przylgnięcia do Chrystusowego...

Pierwszy Żelisławicki Wieczór Uwielbienia

W ostatni, piątkowy wieczór września w naszej Parafii, wysławialiśmy razem dobrego Boga, nie patrząc na to co nas dzieli, ale w miłości szukając tego co wspólne - jednoczyliśmy się w modlitwie i polecaliśmy kochającemu Ojcu wszystkich potrzebujących uzdrowienia i...

BOŻE CIAŁO '2022 (fotorelacja)

W czwartek, 16 czerwca, przeżywaliśmy jedną z najważniejszych dla nas chrześcijan uroczystości - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszyliśmy, aby znowu zamanifestować naszą wiarę. Przy pięknej i słonecznej pogodzie rzesza...

Ciemnica i Grób Pański 2022

Tegoroczna Ciemnica w naszej Parafii miała za zadanie pogłębić naszą refleksję nad tajemnicą ustanowienia Eucharystii i cierpieniem Pana Jezusa, jakie miało miejsce od Niedzieli Palmowej aż do skazania Go na śmierć krzyżową. W tym celu non-stop była wyświetlana...

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI WPROWADZENIA RELIKWII JP2

W sobotni poranek, 26 marca 2022 roku, przybył do naszej Parafii Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i ofiarował nam relikwie świętego Papieża Polaka. Jest to historyczne wydarzenie dla naszej Żelisławickiej Parafii. Bo oto świadek życia św. Jana Pawła II, najbliższy...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE '2022

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W NASZEJ PARAFII, KTÓRE PROWADZI O. NORBERT, FRANCISZKANIN Z PANEWNIK: NIEDZIELA – 03.04.2022 godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich godz. 11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży godz. 16.00 – Msza św. z nauką dla...