II ŻELISŁAWICKI WIECZÓR UWIELBIENIA

lis 26, 2022 | Aktualności, Galeria

Ponoć ktoś zapytany, gdzie byśmy spotkali w dzisiejszych czasach Pana Jezusa, gdyby chodził po ziemi w swym fizycznym ciele, odpowiedział – że na Facebooku… Obserwując odzew na wieści o II Żelisławickim Wieczorze Uwielbienia, musimy przyznać, że coś jest w tym zdaniu. Widzieliśmy, jak Pan Jezus, żyjący w każdym z nas, poruszał serca wielu osób, by rozsyłały zaproszenia na ten wieczór w mediach społecznościowych, jak i przybywały nam z pomocą w przygotowaniach – a było co robić!

Kilkanaście osób upiekło pyszne ciasta, abyśmy razem mogli przy nich i ciepłej kawie poświętować w kawiarence na farze – a ciasta były zacne, bez oszczędności i na bogato. Sponsorzy z różnych miast, wyrazili chęć i dołożyli grubą cegiełkę, do ogrzania kościoła, a nawet pomocy w kupnie nagłośnienia, mikrofonów, czy nastrojowego światła, które pięknie oświetliło nasz ukochany kościół tego wieczoru. Jezus pobudzał nas, do odważnego zapraszania chorych, komentowania postów i udostępniania wydarzenia na Facebooku – wlewając odwagę w nasze serca, co przyniosło owoce – i kościół, znów był pełen. 

To, co się wydarzyło w piątkowy wieczór (25 października 2022 r.), w parafii św. Jana Chrzciciela w Żelisławicach, to owoc pracy oddanych Bogu ludzi, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Księdza Proboszcza Zbigniewa Słowikowskiego, by razem  – tworząc wspólnotę wiernych – uwielbiać Boga, ale też obdarzać się życzliwością i zwykłą, ludzką troską. I Wieczór, który odbył się dwa miesiące temu, tworzyło zaledwie kilka osób, co nie było łatwym wyzwaniem – Bóg jeden wie… Jednak ten piątkowy wieczór, był już czasem, działania wspólnotowego!

Każdy dbał jak brat i siostra, abyśmy wszyscy czuli się zaproszeni, chciani i zaopiekowani. Chyba nikt, nie wyszedł bez umocnienia, przytulenia, nakarmienia, czy omodlenia – bo wiele osób, przywiozło tych, którzy potrzebowali uzdrowienia dla duszy i ciała. 

Odwiedzili nas goście z Tychów, Krakowa, Radzionkowa, Piekar, Bochni, Bytomia, a nawet Poznania – pokonując ponad 390 km!!! Przyjechali by opowiedzieć o tym, co Bóg uczynił dla ich dzieci – wybawiając je od śmierci i łamiąc nawet najgorsze diagnozy.

Świadectwa Damiana, Kasi, Ani i jej Męża Roberta, umacniały naszą wiarę, a wielu z nas, doprowadziły do łez i głębokiego poruszenia! Kiedy córka Kasi – Karolina -,,skazana na śmierć” po wypadku samochodowym  – przemaszerowała przez kościół, po świadectwie Mamy, wielu z nas nie było w stanie powstrzymać łez wzruszenia.

To samo działo się gdy nawrócony ,,Ojciec Chrzestny” wszedł na ołtarz z piękna córką Majunią, by podziękować Bogu, za cud uzdrowienia jej z białaczki i za swoje nawrócenie!

Las rąk poszedł w górę, gdy padło pytanie, czy te – jakże mocne świadectwa umocniły nam wiarę! Wierzymy, że za 3 miesiące, będziemy znów radować serca – kolejnymi.

            Było nas około 200 osób. Nawet śnieg, mgła, mundial i andrzejki, nie stanęły na przeszkodzie tym, którzy pragnęli dziś oddać Bogu chwałę, modlić się z nami i zbierać obficie łaski! Muzyka i modlitwa, pełne były odczuwalnej obecności Ojca, który kocha swe dzieci i przenika je mocą Ducha Świętego. 

Już docierają do nas świadectwa tego, że Pan uwalniał serca od lęku i działał w ciałach swych dzieci. Niech wszystko co dobry, Kochający Ojciec, uczynił dla nas tego wieczoru z łaski – będzie na pożytek jego dzieci i ku chwale Boga, który Jest Miłością.

Do zobaczenia, w domu Ojca, już za 3 miesiące – 25 lutego 2023.

TEKST: Magda i Paweł Drożdż

FOTO: Uczestnicy ŻWU

PORZĄDEK ADORACJI W WIELKI CZWARTEK I W WIELKI PIĄTEK

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 19.00 do 20.00 – przez mieszkańców z ul. Przyszłości od 20.00 do 21.00 – przez mieszkańców z ul. Rolniczej ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 08.00 do 09.00 – przez mieszkańców z Podżarza od 10.00 do 11.00 – przez mieszkańców ze...

Parafialne Misje Święte – zaproszenie!

Co kilka lub kilkanaście lat organizowane są tzw. Misje Święte. Jest to tradycyjna praktyka religijna Kościoła. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiary. Zwykle misje trwają cały tydzień. Do parafii przyjeżdża ksiądz misjonarz, który głosi wiernym nauki o...

III ŻELISŁAWICKI WIECZÓR UWIELBIENIA

III Żelisławicki Wieczór Uwielbienia, w Parafii Jana Chrzciciela w Żelisławicach, już za nami, ale już wiemy, że jego wspomnienie, długo będzie żywe w naszych sercach. Mimo alertów pogodowych, nasz kościół znów był pełen Wiernych, którzy nie bacząc na wichury,...

Rekolekcje Adwentowe – zaproszenie!

W dniach od 11 do 13 grudnia 2022 roku zapraszam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, aby skorzystali z tego czasu łaski jakim są Rekolekcje Spowiedź Adwentowa, by jak najlepiej przygotować się na przyjście Pana i na kolejne w naszym życiu Święta Bożego...

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu. Coraz...

Gościliśmy Krzyż Papieski!

W dniach 19 i 20 października 2022 roku w naszej żelisławickiej świątyni gościliśmy niezwykły Krzyż, który w Wielki Piątek 2005 roku tulił w swych ramionach Papież św. Jana Paweł II. To był wielki zaszczyt dla naszej Parafii i możliwość przylgnięcia do Chrystusowego...

Pierwszy Żelisławicki Wieczór Uwielbienia

W ostatni, piątkowy wieczór września w naszej Parafii, wysławialiśmy razem dobrego Boga, nie patrząc na to co nas dzieli, ale w miłości szukając tego co wspólne - jednoczyliśmy się w modlitwie i polecaliśmy kochającemu Ojcu wszystkich potrzebujących uzdrowienia i...

BOŻE CIAŁO '2022 (fotorelacja)

W czwartek, 16 czerwca, przeżywaliśmy jedną z najważniejszych dla nas chrześcijan uroczystości - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszyliśmy, aby znowu zamanifestować naszą wiarę. Przy pięknej i słonecznej pogodzie rzesza...

Ciemnica i Grób Pański 2022

Tegoroczna Ciemnica w naszej Parafii miała za zadanie pogłębić naszą refleksję nad tajemnicą ustanowienia Eucharystii i cierpieniem Pana Jezusa, jakie miało miejsce od Niedzieli Palmowej aż do skazania Go na śmierć krzyżową. W tym celu non-stop była wyświetlana...

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI WPROWADZENIA RELIKWII JP2

W sobotni poranek, 26 marca 2022 roku, przybył do naszej Parafii Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i ofiarował nam relikwie świętego Papieża Polaka. Jest to historyczne wydarzenie dla naszej Żelisławickiej Parafii. Bo oto świadek życia św. Jana Pawła II, najbliższy...