II ŻELISŁAWICKI WIECZÓR UWIELBIENIA

lis 26, 2022 | Aktualności, Galeria

Ponoć ktoś zapytany, gdzie byśmy spotkali w dzisiejszych czasach Pana Jezusa, gdyby chodził po ziemi w swym fizycznym ciele, odpowiedział – że na Facebooku… Obserwując odzew na wieści o II Żelisławickim Wieczorze Uwielbienia, musimy przyznać, że coś jest w tym zdaniu. Widzieliśmy, jak Pan Jezus, żyjący w każdym z nas, poruszał serca wielu osób, by rozsyłały zaproszenia na ten wieczór w mediach społecznościowych, jak i przybywały nam z pomocą w przygotowaniach – a było co robić!

Kilkanaście osób upiekło pyszne ciasta, abyśmy razem mogli przy nich i ciepłej kawie poświętować w kawiarence na farze – a ciasta były zacne, bez oszczędności i na bogato. Sponsorzy z różnych miast, wyrazili chęć i dołożyli grubą cegiełkę, do ogrzania kościoła, a nawet pomocy w kupnie nagłośnienia, mikrofonów, czy nastrojowego światła, które pięknie oświetliło nasz ukochany kościół tego wieczoru. Jezus pobudzał nas, do odważnego zapraszania chorych, komentowania postów i udostępniania wydarzenia na Facebooku – wlewając odwagę w nasze serca, co przyniosło owoce – i kościół, znów był pełen. 

To, co się wydarzyło w piątkowy wieczór (25 października 2022 r.), w parafii św. Jana Chrzciciela w Żelisławicach, to owoc pracy oddanych Bogu ludzi, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Księdza Proboszcza Zbigniewa Słowikowskiego, by razem  – tworząc wspólnotę wiernych – uwielbiać Boga, ale też obdarzać się życzliwością i zwykłą, ludzką troską. I Wieczór, który odbył się dwa miesiące temu, tworzyło zaledwie kilka osób, co nie było łatwym wyzwaniem – Bóg jeden wie… Jednak ten piątkowy wieczór, był już czasem, działania wspólnotowego!

Każdy dbał jak brat i siostra, abyśmy wszyscy czuli się zaproszeni, chciani i zaopiekowani. Chyba nikt, nie wyszedł bez umocnienia, przytulenia, nakarmienia, czy omodlenia – bo wiele osób, przywiozło tych, którzy potrzebowali uzdrowienia dla duszy i ciała. 

Odwiedzili nas goście z Tychów, Krakowa, Radzionkowa, Piekar, Bochni, Bytomia, a nawet Poznania – pokonując ponad 390 km!!! Przyjechali by opowiedzieć o tym, co Bóg uczynił dla ich dzieci – wybawiając je od śmierci i łamiąc nawet najgorsze diagnozy.

Świadectwa Damiana, Kasi, Ani i jej Męża Roberta, umacniały naszą wiarę, a wielu z nas, doprowadziły do łez i głębokiego poruszenia! Kiedy córka Kasi – Karolina -,,skazana na śmierć” po wypadku samochodowym  – przemaszerowała przez kościół, po świadectwie Mamy, wielu z nas nie było w stanie powstrzymać łez wzruszenia.

To samo działo się gdy nawrócony ,,Ojciec Chrzestny” wszedł na ołtarz z piękna córką Majunią, by podziękować Bogu, za cud uzdrowienia jej z białaczki i za swoje nawrócenie!

Las rąk poszedł w górę, gdy padło pytanie, czy te – jakże mocne świadectwa umocniły nam wiarę! Wierzymy, że za 3 miesiące, będziemy znów radować serca – kolejnymi.

            Było nas około 200 osób. Nawet śnieg, mgła, mundial i andrzejki, nie stanęły na przeszkodzie tym, którzy pragnęli dziś oddać Bogu chwałę, modlić się z nami i zbierać obficie łaski! Muzyka i modlitwa, pełne były odczuwalnej obecności Ojca, który kocha swe dzieci i przenika je mocą Ducha Świętego. 

Już docierają do nas świadectwa tego, że Pan uwalniał serca od lęku i działał w ciałach swych dzieci. Niech wszystko co dobry, Kochający Ojciec, uczynił dla nas tego wieczoru z łaski – będzie na pożytek jego dzieci i ku chwale Boga, który Jest Miłością.

Do zobaczenia, w domu Ojca, już za 3 miesiące – 25 lutego 2023.

TEKST: Magda i Paweł Drożdż

FOTO: Uczestnicy ŻWU

Koncert Pana Michała

W ostatnią niedzielę stycznia byliśmy świadkami wspaniałego koncertu Michała Matuszewskiego - finalisty "Must be the Music" i uczestnika "The Voice od Poland". Był to ostatni koncert jaki wykonał artysta podczas kolędowej trasy koncertowej. Wierni mieli niebywałą...

ZAPROSZENIE NA KONCERT

W niedzielę, 28 stycznia, po Mszy św. o godz. 16.00, zapraszam bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości na wyjątkowy Koncert Noworoczny w wykonaniu Michała Matuszewskiego, finalisty programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka” oraz uczestnika „The Voice of Poland”,...

V Wieczór Uwielbienia – zaproszenie!

Po przerwie wakacyjnej w piątek, 20 października o godz. 18.00 zapraszam wszystkich Parafian i Gości do naszej świątyni na kolejny Żelisławicki Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia. Najpierw będzie wspólne dziękczynienie, czyli – Eucharystia, a po niej radosna i...

I Piknik Parafialny – zaproszenie!

W najbliższą sobotę, 23 września o godz. 9.00, zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami, a szczególnie dzieci z klas III i IV na pierwszy piknik parafialny pod hasłem: „RELIGIA NA WESOŁO”. Będzie mnóstwo atrakcji. Szczegóły na plakacie poniżej.

DOŻYNKI 2023

Bogu niech będą dzięki za piękną pogodę czasie naszych Parafialnych Dożynek, które odbyły się w niedzielę 20 sierpnia 2023 r. w Leśniakach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w tegorocznym dziękczynieniu za zbiory. Składam serdeczne...

CZWARTY WIECZÓR CHWAŁY

IV Żelisławicki Wieczór Uwielbienia, w Parafii Jana Chrzciciela w Żelisławicach, już za nami i choć minęło dopiero kilka godzin, już dostajemy ogrom wiadomości, że tętni w ludzkich sercach pragnienie, by spotkać się jak najszybciej, na kolejnym wieczorze w Domu Ojca....

PORZĄDEK ADORACJI W WIELKI CZWARTEK I W WIELKI PIĄTEK

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 19.00 do 20.00 – przez mieszkańców z ul. Przyszłości od 20.00 do 21.00 – przez mieszkańców z ul. Rolniczej ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 08.00 do 09.00 – przez mieszkańców z Podżarza od 10.00 do 11.00 – przez mieszkańców ze...

Parafialne Misje Święte – zaproszenie!

Co kilka lub kilkanaście lat organizowane są tzw. Misje Święte. Jest to tradycyjna praktyka religijna Kościoła. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiary. Zwykle misje trwają cały tydzień. Do parafii przyjeżdża ksiądz misjonarz, który głosi wiernym nauki o...