CZWARTY WIECZÓR CHWAŁY

cze 24, 2023 | Aktualności, Galeria

IV Żelisławicki Wieczór Uwielbienia, w Parafii Jana Chrzciciela w Żelisławicach, już za nami i choć minęło dopiero kilka godzin, już dostajemy ogrom wiadomości, że tętni w ludzkich sercach pragnienie, by spotkać się jak najszybciej, na kolejnym wieczorze w Domu Ojca. Mimo alertów pogodowych, zagrożenia burzami, nasz kościół znów był pełen Wiernych, którzy nie bacząc na grożące wichury i ulewy, przyjechali z różnych stron Polski, między innymi z Tychów, Gołaczew, Bytomia, Krakowa i innych, odległych miast.

Z wielkim wzruszeniem obserwowaliśmy, jak nasz Kapłan – Ksiądz Zbigniew Słowikowski, spowiadał wiernych, a potem jakże długo udzielał nam Komunii Świętej. Z Wieczoru, na Wieczór – widać, jak coraz więcej nas, przychodzi do ołtarza, by przyjąć Jezusa do swego serca, a to daje nam radość i mimo ogromu pracy i zmęczenia, przymnożą sił, by już pracować, nad kolejnym Wieczorem. Ogromnym i jakże budującym darem, była dla nas, jak zawsze – bliska obecność naszego Kapłana, który posługiwał, rozmawiał, ale kiedy trzeba, zakasał ręce i jak zawsze pracował z nami, by sprzątać i przygotować ten wieczór w najdrobniejszym szczególe.

To był wyjątkowy czas na spotkanie z Tatą – bo właśnie w Dniu Ojca, wielu z nas zawalczyło by Kochający Bóg – czuł naszą miłość do Niego, ale też do napotkanych w tym miejscu Dzieci Taty, a naszych Braci i Sióstr w Jezusie Chrystusie. Na każdym kroku, dało się czuć, że jesteśmy u siebie, że czujemy się tu zaproszeni po imieniu, chciani i kochani…

W ławkach wypełnionych po brzegi klęczeliśmy przed Chrystusem Eucharystycznym, uwielbialiśmy Boga Ojca – prosząc o uwolnienie od grzechu i nałogów, o uzdrowienie naszych dusz i ciał, a świadectwa umacniały naszą wiarę. Udokumentowane uzdrowienie z glejaka 3 stopnia, które pielęgniarka z Tychów – Żanetka, złożyła nam na chwałę Tacie i ku umocnieniu naszej wiary – wzruszyło nas do głębi, bo przecież wielu z nas, przyjechało na ten wieczór, by modlić się za bliskich, którzy cierpią… Żanetka dała nam też cenny drogowskaz, opowiadając jak nie poddawała się lękowi, ale odważnie i z dziecięcą wiarą, prosiła kochającego Tatę o uzdrowienie, dla koleżanki Anetki – w imieniu której, złożyła to piękne świadectwo.

Ula, opowiedziała o tym, jak Tata na wcześniejszym Wieczorze, uzdrowił ją z bólu pleców – oddając wolność i radość, a wiele osób po tym świadectwie, podniosło rękę do góry, by pokazać Uli, że jej świadectwo było dla nich ważne – bo i oni prosili tego wieczoru, o uzdrowienie pleców.

Moc Ojca i obecność Jego Ducha, przenikała słowo nauczań jak i każdą zagraną i wyśpiewaną nutę. Pełna szacunku, służba liturgiczna, została dostrzeżona przez wielu z Was… Muzyka naszego zespołu, który wkłada ogrom pracy – co słychać i czuć – niosła nas w niezwykle pięknym uwielbieniu Boga. To On – a nie nasze problemy – Był w centrum myśli, modlitw i pieśni. Maleńkie Dzieci, wyciągając rączki do Jezusa i tańcząc z rozradowanymi buźkami, uczyły nas, jak być dziećmi przed naszym Tatą. Ten, który Jest godzien chwały, kochający, wymagający i jakże czuły Tata, który zawsze pragnie dobra dla swoich Dzieci został uwielbiony! Wszechmogący Bóg, nasz – kochający Ojciec, dawał nam wolność od lęku, uzależnień, nienawiści i nieprzebaczenia. Uzdrawiał porzuconych fizycznie i emocjonalnie, przez swoich rodziców – zanurzając w swej ojcowskiej i matczynej miłości… Zabierał bóle z ciała i leczył nasze choroby, a pierwsze świadectwa spłynęły już pierwszej nocy po uwielbieniu!

Kawiarenka ,,Jedzone u Taty” tętniła swoim rytmem – jakbyśmy nie byli w gościach, lecz u siebie. Posługujące nam Dziewczyny, witały nas z miłością, karmiły pysznym, podarowanym przez wiernych ciastem i kawką. Obdarzały przytuleniem i uważną, pełną życzliwości rozmową. Dziś już nikt nie czuł się tu obcy, bo rozpoznawaliśmy ,,przyjaciół” z wcześniejszych Wieczorów. Rozmów nie było końca, najpyszniejsze ciacha, jakie można upiec, zachęcały do biesiadowania i składania świadectw, do poznawania się i bycia prawdziwie blisko.

Wielu z nas wychodząc mówiło, jak bardzo pragnie, zaprosić kolejne Osoby w to miejsce, by i one poczuły dotyk Bożej Miłości! Niech ta radość trwa w naszych sercach nieustannie, a Kochający Ojciec, który zawsze Jest blisko swych dzieci – niech prowadzi nas za rękę i wypełnia nasze serca żywą miłością, która jest owocna i świat przemienia.

Tekst: Magda i Paweł Drożdż

Foto: Wiktor Latos

I Piknik Parafialny – zaproszenie!

W najbliższą sobotę, 23 września o godz. 9.00, zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami, a szczególnie dzieci z klas III i IV na pierwszy piknik parafialny pod hasłem: „RELIGIA NA WESOŁO”. Będzie mnóstwo atrakcji. Szczegóły na plakacie poniżej.

DOŻYNKI 2023

Bogu niech będą dzięki za piękną pogodę czasie naszych Parafialnych Dożynek, które odbyły się w niedzielę 20 sierpnia 2023 r. w Leśniakach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w tegorocznym dziękczynieniu za zbiory. Składam serdeczne...

PORZĄDEK ADORACJI W WIELKI CZWARTEK I W WIELKI PIĄTEK

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 19.00 do 20.00 – przez mieszkańców z ul. Przyszłości od 20.00 do 21.00 – przez mieszkańców z ul. Rolniczej ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY: od 08.00 do 09.00 – przez mieszkańców z Podżarza od 10.00 do 11.00 – przez mieszkańców ze...

Parafialne Misje Święte – zaproszenie!

Co kilka lub kilkanaście lat organizowane są tzw. Misje Święte. Jest to tradycyjna praktyka religijna Kościoła. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiary. Zwykle misje trwają cały tydzień. Do parafii przyjeżdża ksiądz misjonarz, który głosi wiernym nauki o...

III ŻELISŁAWICKI WIECZÓR UWIELBIENIA

III Żelisławicki Wieczór Uwielbienia, w Parafii Jana Chrzciciela w Żelisławicach, już za nami, ale już wiemy, że jego wspomnienie, długo będzie żywe w naszych sercach. Mimo alertów pogodowych, nasz kościół znów był pełen Wiernych, którzy nie bacząc na wichury,...

Rekolekcje Adwentowe – zaproszenie!

W dniach od 11 do 13 grudnia 2022 roku zapraszam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, aby skorzystali z tego czasu łaski jakim są Rekolekcje Spowiedź Adwentowa, by jak najlepiej przygotować się na przyjście Pana i na kolejne w naszym życiu Święta Bożego...

II ŻELISŁAWICKI WIECZÓR UWIELBIENIA

Ponoć ktoś zapytany, gdzie byśmy spotkali w dzisiejszych czasach Pana Jezusa, gdyby chodził po ziemi w swym fizycznym ciele, odpowiedział - że na Facebooku... Obserwując odzew na wieści o II Żelisławickim Wieczorze Uwielbienia, musimy przyznać, że coś jest w...

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu. Coraz...

Gościliśmy Krzyż Papieski!

W dniach 19 i 20 października 2022 roku w naszej żelisławickiej świątyni gościliśmy niezwykły Krzyż, który w Wielki Piątek 2005 roku tulił w swych ramionach Papież św. Jana Paweł II. To był wielki zaszczyt dla naszej Parafii i możliwość przylgnięcia do Chrystusowego...

Pierwszy Żelisławicki Wieczór Uwielbienia

W ostatni, piątkowy wieczór września w naszej Parafii, wysławialiśmy razem dobrego Boga, nie patrząc na to co nas dzieli, ale w miłości szukając tego co wspólne - jednoczyliśmy się w modlitwie i polecaliśmy kochającemu Ojcu wszystkich potrzebujących uzdrowienia i...