Ciemnica i Grób Pański 2022

kw. 15, 2022 | Aktualności, Galeria

Tegoroczna Ciemnica w naszej Parafii miała za zadanie pogłębić naszą refleksję nad tajemnicą ustanowienia Eucharystii i cierpieniem Pana Jezusa, jakie miało miejsce od Niedzieli Palmowej aż do skazania Go na śmierć krzyżową. W tym celu non-stop była wyświetlana „Pasja” na białym tle z z czerwonym napisem: „Cierpiałem z miłości do Was”. Dlatego tabernakulum z Ciałem Chrystusa było pokryte czerwonym materiałem (czerwony kolor – symbol miłości).

Natomiast motywem Grobu Pańskiego były tragiczne wydarzenia, jakie mają miejsce na Ukrainie i zagrożenie pokoju dla Polski, Europy i całego świata. Baner bardzo wymownie pokazuje co niesie ze sobą wojna: zniszczenie, ból i śmierć. Jednak Jezus leżący na pokrwawionych gruzach woła, że to nie koniec, lecz początek bo w nim wszystko zmartwychwstanie, pod warunkiem, że do Niego się prawdziwie nawrócimy. Jezus daje nam nadzieje, stąd między gruzami zielony owies (kolor zielony – symbol nadziei i życia) oraz jest gwarantem prawdziwej radości i szczęścia, stąd żółte tulipany i bratki (kolor żółty – symbol radości i szczęścia). Tegoroczny Grób z hasłem św. Jana Pawła II „Nigdy więcej wojny” ma wszystkich zachęcać do nieustannej modlitwy o pokój i wszelkich działań na rzecz pokoju w nas i wokół nas.

PIELGRZYMKA: GRUZJA – ARMENIA (16-26.07.2022)

MAGICZNE MIEJSCA Z NAJSTARSZYMI W HISTORII CHRZEŚCIJAŃSTWA MONASTYRAMI W PRZEPIĘKNEJ SCENOGRAFII Z BIBLIJNĄ GÓRĄ ARARAT NA CZELE – TIBILISI – GORI – GUDAURI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA - JEZIORO SEVAN - TATEV - ERYWAŃ – WARDZI - KUTAISI Wypoczynek w słynnym BATUMI -...

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI WPROWADZENIA RELIKWII JP2

W sobotni poranek, 26 marca 2022 roku, przybył do naszej Parafii Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i ofiarował nam relikwie świętego Papieża Polaka. Jest to historyczne wydarzenie dla naszej Żelisławickiej Parafii. Bo oto świadek życia św. Jana Pawła II, najbliższy...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE '2022

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W NASZEJ PARAFII, KTÓRE PROWADZI O. NORBERT, FRANCISZKANIN Z PANEWNIK: NIEDZIELA – 03.04.2022 godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich godz. 11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży godz. 16.00 – Msza św. z nauką dla...

FILM Z WPROWADZENIA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II

Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II przez Abpa Mieczysława Mokrzyckiego została w całości sfilmowana. Można ją obejrzeć i ściągnąć za darmo klikając w link:...

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH KOLĘDOWYCH ‘2022

Zapraszam Rodziny z następujących ulic i wiosek: • w poniedziałek - 3.01.2022: Rodziny z Podżarza (od Pana Marcina Machury do Pani Beaty Dyszy) • we wtorek - 4.01.2022: Rodziny z ul. Podleśnej (od Pani Górowej do ul. Słowik) • w środę - 5.01.2022: Rodziny ze Słowika •...

Zapraszamy do Galerii

W naszej Galerii można zobaczyć zdjęcia z tegorocznej "Pasterki" oraz Szopki Bożonarodzeniowej. Zapraszamy. Miłego oglądania!!!

PODZIĘKOWANIA PŁYNĄCE PROSTO Z SERCA!

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Sponsorzy, Przyjaciele! Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej organizowanej w dniu 19 grudnia 2021 r. przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach na rzecz Pana Marcina Masłyki-...