26.05.2024

maj 25, 2024 | Ogłoszenia parafialne

  1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Dzisiaj Dzień Matki. Wszystkie nasze Mamy polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie i życzymy zdrowia, wszelkich Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.
  3.  Również dzisiaj dzieci z klasy III na Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Do przyszłej niedzieli dzieci będą przeżywać tzw. Biały Tydzień. Zapraszam więc dzieci z rodzicami codziennie o godz. 17.00 (oprócz wtorku i soboty), a w Boże Ciało i w niedzielę o godz. 11.00.
  4. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 Msza św. w intencji Mam, które odeszły do wieczności. Nadal można zgłaszać w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej zmarłe Mamy, które chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu z racji ich święta.
  5. Również jutro zapraszam wszystkich Czcicieli Matki Najświętszej na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00. Prośby i dziękczynienia wypisane na kartkach można wrzucać do skrzynki ustawionej w kaplicy Matki Bożej. Zostaną one odczytane w czasie tego nabożeństwa.
  6. W poniedziałek, 27 maja o godz. 15.30 i w środę, 29 maja o godz. 16.00 próba przed Rocznicą Komunii św., która będzie w najbliższą niedzielę, 02 czerwca, na Mszy św. o godz. 11.00.
  7. We wtorek, 28 maja o godz. 16.45 próba sypania kwiatów czasie procesji Bożego Ciała dla wszystkich dziewczynek, a szczególnie komunijnych i rocznicowych.
  8. W czwartek, 8 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, tak jak było dotychczas. Zapraszam Orkiestrę OSP, dzieci do sypania kwiatków, panie i panów do niesienia feretronów i sztandarów, panów do baldachimu. Pamiętajmy również o przygotowaniu dekoracji domów i okien, by zamanifestować swoją wiarę.
  9. W Oktawę Bożego Ciała codziennie (oprócz soboty) po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam wszystkich Parafian na procesję eucharystyczną. Niech nas jak więcej oddaje cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.
  10. W piątek po Mszy o godz. 17.00 (przed procesją) ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Natomiast w sobotę  rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Dlatego każdego dnia po Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do NSPJ.
  11. W sobotę, 1 czerwca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy się modlić za dzieci całego świata, zwłaszcza z krajów, gdzie toczą się wojny lub też panuje głód.
  12. W I sobotę zapraszam na nabożeństwo pierwszosobotnie Kółka Różańcowe i wszystkich Parafian, którzy kochają Matkę Bożą. O godz. 7.30 rozpocznie się różaniec prowadzony przez Zelatorki Żywego Różańca (w tym czasie jest możliwość spowiedzi św.); o godz. 8.00 Msza św., a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i piętnastominutowe rozważanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i procesja eucharystyczna z racji oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  13. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  14. Stowarzyszenie Wspólnie dla Mieszkańców Żelisławic zaprasza na Piknik z okazji Dnia Dziecka w dniu 31 maja br. o godz. 17.00 – 20.00 na stadionie Ostoja w Żelisławicach. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  15. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom dzieci komunijnych za staranne, dokładne i piękne posprzątanie kościoła i terenu wokół naszej świątyni i kaplicy Zalasowskich oraz porządne umycie schodów przed głównym wejściem do świątyni. Druhnom i Druhom Strażakom z OSP Żelisławice dziękuje za umycie kostki wokół kościoła. Za dwa tygodnie proszę kolejne rodziny z ul. Goplana o pomoc w sprzątaniu kościoła.
  16. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, a szczególnie naszego tygodnika „Głos Proroka”. „Mały Gość Niedzielny” zawiera dekorację na Boże Ciało.
  17. Pamiętam w modlitwie i gorąco pozdrawiam chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

09.06.2024

Dzisiaj X niedziela zwykła w roku liturgicznym. Trwa miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Dlatego każdego dnia po Mszy św. odmawiamy Litanię do NSPJ. W piątek, 14 czerwca, ks. biskup Piotr Skucha, który wizytował w tym roku naszą Parafię,...

02.06.2024

1. Dzisiaj IX niedziela zwykła. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. 2. Również dzisiaj obchodzimy XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Po każdej...

19.05.2024

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Zapraszam na nabożeństwa majowe w niedzielę o 16.00, a w dni powszednie oprócz środy, czwartku i soboty o godz. 17.00. Po nich bezpośrednio Msza św. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła....

12.05.2024

Dzisiaj VII niedziela wielkanocna – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj odbędzie się tradycyjne poświęcenie pól. Początek o godz. 17.00 w kościele, następnie Podżarze – 17.10;  ul. Podleśna – 17.20;...

05.05.2024

Dzisiaj VI niedziela wielkanocna. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu. Dziękuję tym wszystkim Parafianom, którzy tak liczne uczestniczyli w Renowacji naszych Parafialnych Misji Świętych oraz w wizytacji...

28.04.2024

Dzisiaj V niedziela wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa. W środę rozpoczyna się maryjny miesiąc - maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe w niedzielę o 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.00. Po nich bezpośrednio Msza św. Jedynie w tym tygodniu...

21.04.2024

Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. We wtorek, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. W sobotę 27 kwietnia,...

14.04.2024

 Dzisiaj III niedziela wielkanocna. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny, dlatego zachęcam wszystkich małych i dużych do częstego czytania Pisma Świętego. Aby Was do tego jeszcze bardziej przekonać, to proponuje byście przeczytali przejmujący w swej treści artykuł pt.:...

07.04.2024

Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. dopołudniowych wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu. Natomiast popołudniu o godz. 15.00 w Godzinę Miłosierdzia wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu oraz śpiewana Koronka do...

31.03.2024

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim, upamiętniającym śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa. Niech ten świąteczny czas będzie pełen nadziei i miłości. Wielkanoc to czas kiedy każdy z nas na nowo otwiera serca, by Zmartwychwstanie się...