PIELGRZYMKA: GRUZJA – ARMENIA (16-26.07.2022)

maj 1, 2022 | Aktualności

MAGICZNE MIEJSCA Z NAJSTARSZYMI W HISTORII CHRZEŚCIJAŃSTWA MONASTYRAMI W PRZEPIĘKNEJ SCENOGRAFII Z BIBLIJNĄ GÓRĄ ARARAT NA CZELE – TIBILISI – GORI – GUDAURI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – JEZIORO SEVAN – TATEV – ERYWAŃ – WARDZI – KUTAISI

Wypoczynek w słynnym BATUMI – słynącego z pięknej plaży i okolic z polami herbacianymi

ŚWIADCZENIA:

Przeloty na trasie Polska-Gruzja-Polska, objazd lux autokarem, 10 noclegów w hotelach **/***, 10 śniadań, 10 obiadokolacji, opieka doświadczonego pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL/NW, wstępy oraz wszystkie opłaty związane z realizacją programu

Dzień 1: Przelot do Gruzji. Gori – miasto założone w XI wieku, spacer po mieście następnie przejazd do Uplisciche – najstarsza osada na Kuakazie-ważny ośrodek na szlaku jedwabnym. Przejazd tzw. Gruzińską Drogą Wojenną w kierunku Gudauri. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok.300km

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Macchety – dawna stolica Gruzji następnie przejazd do Tbilisi: cerkiew Metechi i Anczischati, katedra Trójcy Świętej, twierdza Narikała, Aleja Rustawelego, spacer uliczkami starego miasta. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok 100km    

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy z Armenią, po przekroczeniu granicy przejazd w kierunku Erywania po drodze zwiedzanie kompleksów klasztornych: Haghpat oraz Sanahin – ważne ośrodki humanistyczne z okresu średniowiecza. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok 300km

Dzień 4: Śniadanie. Wyjazd nad jezioro Sevan- położonego na wys.1900mnpm nazywane szmaragdowym, następnie przejazd panoramiczną trasą w kierunku doliny Araksu podczas którego będziemy widzieć biblijną górę Ararat. Obiadokolacja. Nocleg.120km

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do Monastyru Chor Wirap -dawnej ormiańskiej stolicy. Zwiedzanie monastyru, w którym przez 13 lat więziony był św. Grzegorz Oświeciciel. Przejazd kolejką linową do klasztoru Tatew. Trasa kolejki ma ponad 5,7 km i jest najdłuższa na świecie. Zwiedzanie Monastyru Tatev . Nocleg. 250km

Dzień 6: Śniadanie. Erywań- spacer po mieście wizyta w wytwórni ormiańskiego koniaku, następnie przejazd do miejscowości Geghard – kompleks klasztorny gdzie przechowywana była włócznia Longinusa. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok 100 km

Dzień 7: Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy z Gruzją. Następnie przejazd malowniczą trasą w kierunku Wardzi- skalne miasto, kompleks klasztorny. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok 300km

Dzień 8: Śniadanie. Przejazd do Batumi – znany kurort nad morzem czarnym z pięknymi plażami i zabytkami z XIX w. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok 250km

Dzień 9: Śniadanie. Całodniowy wypoczynek. Możliwość zakupów na miejscowym bazarze – przyprawy wyroby regionalne. Obiadokolacja. Nocleg. Trasa 0 km

Dzień 10: Śniadanie. Przejazd do Kutaisi – zwiedzanie miasta -Katedra Bagrati , Klasztor Gelati . Obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok.150km

Dzień 11: Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do kraju. Przylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 3000ZŁ+650USD. Zaliczka 1500 zł płatna przy zapisie. Dopłata na 30 dni przed wylotem.

UWAGA!!!

Podróżujemy na wysokościach 1000 -2000m n.p.m.!!!

– możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – zwrot 100% składka 3% ceny imprezy,

– możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – zwrot 100% składka ok.160zł.

Covid-19 zachorowanie i kwarantanna – choroby przewlekłe – ok.350zł.

Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji podróży tj. z imprezy turystycznej lub biletu lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych.

ORGANIZATOR: Biuro Pielgrzymkowe, 32-500 Chrzanów, ul. Sienkiewicza 11, tel.: +48 607 074 815

e-mail: pielgrzymki@traveller-it.pl

www.traveller-it.pl www.pielgrzymujznami

Ciemnica i Grób Pański 2022

Tegoroczna Ciemnica w naszej Parafii miała za zadanie pogłębić naszą refleksję nad tajemnicą ustanowienia Eucharystii i cierpieniem Pana Jezusa, jakie miało miejsce od Niedzieli Palmowej aż do skazania Go na śmierć krzyżową. W tym celu non-stop była wyświetlana...

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI WPROWADZENIA RELIKWII JP2

W sobotni poranek, 26 marca 2022 roku, przybył do naszej Parafii Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i ofiarował nam relikwie świętego Papieża Polaka. Jest to historyczne wydarzenie dla naszej Żelisławickiej Parafii. Bo oto świadek życia św. Jana Pawła II, najbliższy...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE '2022

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W NASZEJ PARAFII, KTÓRE PROWADZI O. NORBERT, FRANCISZKANIN Z PANEWNIK: NIEDZIELA – 03.04.2022 godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich godz. 11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży godz. 16.00 – Msza św. z nauką dla...

FILM Z WPROWADZENIA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II

Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II przez Abpa Mieczysława Mokrzyckiego została w całości sfilmowana. Można ją obejrzeć i ściągnąć za darmo klikając w link:...

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH KOLĘDOWYCH ‘2022

Zapraszam Rodziny z następujących ulic i wiosek: • w poniedziałek - 3.01.2022: Rodziny z Podżarza (od Pana Marcina Machury do Pani Beaty Dyszy) • we wtorek - 4.01.2022: Rodziny z ul. Podleśnej (od Pani Górowej do ul. Słowik) • w środę - 5.01.2022: Rodziny ze Słowika •...

Zapraszamy do Galerii

W naszej Galerii można zobaczyć zdjęcia z tegorocznej "Pasterki" oraz Szopki Bożonarodzeniowej. Zapraszamy. Miłego oglądania!!!

PODZIĘKOWANIA PŁYNĄCE PROSTO Z SERCA!

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Sponsorzy, Przyjaciele! Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej organizowanej w dniu 19 grudnia 2021 r. przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach na rzecz Pana Marcina Masłyki-...

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY '2021

W niedzielę 19 grudnia 2021 roku na placu kościelnym odbył się niezwykły Kiermasz Bożonarodzeniowy, który został zorganizowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach oraz STOWARZYSZENIE "WSPÓLNIE DLA MIESZKAŃCÓW ŻELISŁAWIC". Kiermasz był...